Kızım 20 aylıkken gelecek olan kardeş

nezihe

New member
Sevgili Hocam ve arkadaşlar fikirlerinize ihtiyacım var.
18 haftalık hamileyim ve kızım 16 aylık..
İkinci çocuğumu kucağıma aldığımda kızım 20 -21 aylık olacak.
kızımla yatak odamızda aynı yatakta yatıyoruz..
Sağlık problemlerimden ötürü 3 ay kadar süren memeden kesme çalışmalarımla emmeyi bıraktı kızım.
Doğumla beraber odada 4 kişi konaklayacağız lakin , ilk dönemler bizler geceleri bebekle beraber ayakta geçirirken kızım aynı odada uykusuna nasıl devam edecek?
Diğer yandan odasına geçirmek için de erken diye düşünüyorum, doğumdan sonra odasına geçirirsem hiç olmaz bu sefer kendisini dışlamışız gibi olacak?
Doğuma yaklaşık 4 ay var bana yol gösterirseniz çok memnun olucam. bnmle aynı kaderi paylaşan arkadaşlar sizler de tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Hsn

New member
Sevgili Hocam ve arkadaşlar fikirlerinize ihtiyacım var.
18 haftalık hamileyim ve kızım 16 aylık..
İkinci çocuğumu kucağıma aldığımda kızım 20 -21 aylık olacak.
kızımla yatak odamızda aynı yatakta yatıyoruz..
Sağlık problemlerimden ötürü 3 ay kadar süren memeden kesme çalışmalarımla emmeyi bıraktı kızım.
Doğumla beraber odada 4 kişi konaklayacağız lakin , ilk dönemler bizler geceleri bebekle beraber ayakta geçirirken kızım aynı odada uykusuna nasıl devam edecek?
Diğer yandan odasına geçirmek için de erken diye düşünüyorum, doğumdan sonra odasına geçirirsem hiç olmaz bu sefer kendisini dışlamışız gibi olacak?
Doğuma yaklaşık 4 ay var bana yol gösterirseniz çok memnun olucam. bnmle aynı kaderi paylaşan arkadaşlar sizler de tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Merhabalar. Oğlum 20 aylıkken kardeşi geldi aynı düşünceler bizde de oldu. ilk zamanlar biri sağımda diğeri solumda eşim de aynı odada yerde yattı. küçük uyanınca ilk birkaç gün abisi de uyanıyordu. onunla babası ilgileniyor kucağında uyutuyordu. daha sonra alıştı zaten ağlamaları duymuyor duysa bile uyanmıyordu. tahmin ettiğiniz kadar sıkıntı olmaz inş. birkaç ay sonra da aynı odada yerde yatırmaya başladık. normal sıkıntısız bir geçiş oldu. içinizi ferah tutun her şey yol alacak, kolaylaşacak ve güzel olacak inşaallah ...