Soru Kızım babasını neden benimsemiyor

FatmaB

New member
Merhaba. Kizim 1 yasina girmek uzere fakat babasina karsi cok tepkili ona gitmek istemiyor o yaklasinca hircinlasiyor opmeye kalksa onu itiyor. Onu gordugunde heyecanlanmiyor kucagina istese gitmiyor bu durum neden kaynaklaniyor olabilir. Onunla vakit gecirilmeye de calisiyor oyun oynuyor vs. Ama mesela annemin kucagina isteyerek gidiyor herkese ayni tepkiyi vermiyor. Babasini aslnda daha cok goruyor ama nedem boyle acaba 😔

Halilibrahim

New member
Merhabalar. Biliyorsunuz Adem Hoca ''Çocuk 4 yaşına gelene kadar babaya ihtiyaç duymaz. Duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını anneden gidermesi ve anne ile bağlanması gerektiği için 4 yaşa kadar baba olsa iyi olur ama olmasa da olur (mısır patlağı örneği) bir kişilik evin içinde'' şeklinde açıkladı. Kendi tecrübemi söyleyeyim: eşim evlerimizin de yakın olması nedeniyle neredeyse her gün annesinin yanına gidiyor kızım da orada baldızımla vs. zaman geçiriyordu ve eve geldiğimizde bana çok tepkiseldi. Bunu dert etmedim ancak evi taşıdığımızda ve artık yalıtım süreci de araya girince görüşmemeye başladığımızda kızımın tepkiselliği hızlıca gitti. Artık belki de başka kimse olmadığından benimle oynuyor, bana sarılıyor beni sevdiğini bile ara ara söylüyor. Eğer aile dışında her gün veya gün aşırı gittiği birileri var ve gittiği yerde de oyun oynadığı, birlikte zaman geçirdiği akranı varsa belki aynı durum olabilir. Kolay gelsin.