Kızım ilkokula gitmek istemiyor nasıl davranmalıyım

Bnturker

New member
Kızım ilkokul 1e başladı ve 3 haftadır ağlıyor sürekli kriz .Anaokuluna gitmeye başladığında hiç ağlamamıştı ve şu an benide kendinide çok yıpratıyor. Bu süreçten geçen arkadaşlar fikirlerinize ihtiyacım var,Kızım ilkokula gitmek istemiyor nasıl davranmalıyım ?

cml

New member
Kızım ilkokul 1e başladı ve 3 haftadır ağlıyor sürekli kriz .Anaokuluna gitmeye başladığında hiç ağlamamıştı ve şu an benide kendinide çok yıpratıyor. Bu süreçten geçen arkadaşlar fikirlerinize ihtiyacım var

bu yaşadığınız adem güneş kitabında yazıyordu ben bakabilirim

Pınar Uzcan

New member
Okulunda onu rahatsız eden birsey olabilirmi? öğretmeninin yaklaşımı, akranlarının tavırları okulun yada sınıfın kalabalık olusu. Kızınız gitmeme nedeni ile ilgili ne söylüyor? Kaygının nedeni ni bulmamız gerekli

Bnturker

New member
Sadece benden ayrılmak istenediğini söylüyor ve kız arkadaş edinmek istemiyor sürekli bahcede sınıfta erkek çocukların peşinde geziyor ama onlarla çok eğlendiği belli şaşkınım ama rahatsız değilşm aslında bu durumdan sadece sıkıntının sanki kız öğrencilerle alakalı olduğunu düşünmeye başladım kendince bi kıskançlık içinde olabilirmi acaba diye düşünüyorum . 1 aydır en ufak ihtimalleri bile gözlemlemeye çalışıyorum

Pınar Uzcan

New member
Aşağıda Adem hocamızın tavsiyeleri var yapabildinizmi?

Öğrenciyi sınıfta değil okul bahçesinde bekleyin

İlk haftalar, çocuğunuzu okul çıkışında bizzat kendiniz alın.

Öğretmeniyle tanışın. Ona yakın bir arkadaşınızmış gibi davranın.

Çocuğunuzun yeni arkadaşlıklar edinmesine yardımcı olun.

Onu ağlatarak, kaçarak okulda bırakmayın. Bu okul fobisine yol açabilir. Fakat her fırsatta da yanına gidip sorular sormayın.

Yeni sınıf arkadaşlarıyla vakit geçirmesine fırsat verin.

"Her şeyini artık öğretmeninle yapacaksın artık onun her sözünü dinle" yerine, "Öğretmenin sana okuma-yazma öğretecek, sana yardımcı olacak" gibi sözler söyleyin.

Tuvalete gitme, yemek yeme gibi temel ihtiyaçlarını tek başına yapabilecek yaşa geldiğini telkin edin.

Çıkışta koridor yerine bahçede bekleyin.

A

aydemir

Guest
Kızım ilkokul 1e başladı ve 3 haftadır ağlıyor sürekli kriz .Anaokuluna gitmeye başladığında hiç ağlamamıştı ve şu an benide kendinide çok yıpratıyor. Bu süreçten geçen arkadaşlar fikirlerinize ihtiyacım var,Kızım ilkokula gitmek istemiyor nasıl davranmalıyım ?

merhaba kızınız nasıl alıştı mı okula ?

nesibe

New member
benim oğlum da gitmek istemiyor .bir ay boyunca alışmıştısonra gitmek istamamaya başladılar.öğretmen başka çocuklara vuruyor dediler

şimdi öğrt. daha iyi .vurmuyormuş artık
kızım gidiyor artık ama oglum okul saati gelince karnı ağrıyor ve ya öyle söylüyo.
okulda sorun var mı diyorum yoksıkıcı şeyler oluyor diyor bazen ne dediğimde hatırlmamıyorum diyor

babası gitmediği için sertleşmeye başladı iyice.
nasıl yaklaşmalıyım. yardım...