Kızım kendi yatağında uyumak istemiyor.

Pedagoji Okulu

New member
Soru : ❓ "Hocam 9 aylık kızımız var. Kızımız hiçbir şekilde bizimle veya annesiyle uyumak istemiyor. Sadece kendi yatağında uyumak istiyor. Kızımızın ayrı uyuması, acaba gün içinde bizimle dolu bir şekilde çok vakit geçirmesinden kaynaklanabilir mi?" ❓

Cevap : Şimdi Serhat Bey öyle bir soru sordunuz ki, crash oldu zihnim. Birdenbire böyle bir şeyler gitti, elektrikler kesildi. Yani 9 aylık bir kız çocuğu ya da erkek çocuğu, 9 aylık bir çocuğun annesiyle yatmayı reddetmesi! Benim içimdeki bilgilere göre böyle birdenbire sayfaları tarıyorum, bir problem durumu. Ancak şöylesi bir problem durumu, çocuğun reddetmemesi lazım. Yani, çocuğun erken annesinden ayrılmış olması gerekir ki. Lütfen Serhat Bey bu benim cümlemin üzerine şey yazar mısınız? Çünkü ben de bir şey öğrenmek istiyorum. Yani şöyle bir şey olması lazım ki 9 aylık bir çocuk anne ile yatmayı reddetmesi lazım; ne olması lazım? Anneden erken ayrılmış olması. Yani çocuğun annesizliğe alışmış olması lazım. Anne hissini bastırmış olması lazım. Ayrı bir odaya taşınmış olması lazım ki 9 aylık bir çocuk annesi ile birlikte yatmak istediğinde şimdi reddetsin. Yani orada yolunda gitmeyen bir şey var benim literatürümün içerisinde? Eğer bir cevap verirseniz o zaman ben size daha geniş bir şey vermeye çalışayım. Normalde 9 aylık bir çocuk annesizliğe alıştırılmamışsa her halükarda anne ile yatmaktan keyif alır.