Konusamama

Assu

New member
2.5 yasindaki kizim anne ve baba kelimeleri disinda hic bir konusma belirtisi gostermiyor.
Oneri istiyorum

melegim

New member
Merhabalar benimde 2,5 yaşında kızım var ben kızımda faydasını gördügüm bir kaç şeyi söylemek istiyorum eger tv izliyorsa izleme süresine dikkat edin bunun yerine evde etkinlikler yaptırın masal anlatın yada masal kitapları okuyun ben çok faydasını gördüm onunla sürekli diyalok halinde olun....umarım yardımcı olabilmişimdir :)

Üsküdar

New member
Sizin yavrunuzla iletisiminiz nasil daha doğrusu evdeki iletişim nasil ve diger arkadaşlarin da sorduğu gibi televizyon izleme oranıniz nedir arkadaşım.Birde sosyal ortaminiz veya kardeşi var mi yani genel olarak ortaminiz nasildir.Benim oglum da konuşmazdı pek 2 yaşında yurtdışına gitmistik ve bir yerde dinlenirken oglumun yanina yabanci bir cocuk gelmisti oyuncagini almaya calisiyordu ve kendi dilinden birşeyler soylüyordu.Oglum ilk kez orda uzun cümle kurdu 8 kelimelik bir cümleydi hatta.Şaşirmistik.ihtiyaç duymamiş o gune kadar demekki diye düşündüm sonra.Belki bu tarz birşey olabilir mi diye yazdım.Ihtiyac mi hissetmiyor acaba.Siz biraz daha detay verin ona göre tekrar burdaki anneler size fikir ve öneri verecrktir insallah.