Konuşma bozukluğu

Yıldırım

New member
Merhaba 3 yaşında oplum var 4 aydır kekeliyor iki defa tamamen geçti sonra başladı bazen çok oluyo bazen çok az neye göre değişiyo qnlamadık ilk başlqdıpında çalışıyordum ve hamileydim kardeşinin olacağınu yeni söylemiştim ve o dönemde çok hızlı konuluyordu hiç anlaşılmıyordu hiç bir pedqgog götürmedik üzülüyoruz ama böyle olqn var mı neler yqpabiliriz yqrdımcı olur musunuz

Bezbebek

New member
Acaba gerçekten kekemelik mi?
Çünkü Adem Hoca tarif ederken kekemelikle, tutuk konuşma mı diyordu, tam hatırlamıyorum, aynı şey değil. Bazen karıştırılıyor diyordu. Hani yaşı da çok küçük ya. Benim de 3 yaşında bir kızım var. Bazen bir kelimede takılıyor. Bir sonraki Kelimeyi hatirlayamadigini anlıyorum.
Sabırla müdahale etmeden dinlemek lazım. Acele ettirmek herseyi bozduğu gibi konuşmayı da bozabilir.
O ses kaydını bulup dinlerseniz faydalı olur diye düşünüyorum.
Radyo programında bir anne sormuştu kekemeliği.

Yıldırım

New member
Acaba gerçekten kekemelik mi?
Çünkü Adem Hoca tarif ederken kekemelikle, tutuk konuşma mı diyordu, tam hatırlamıyorum, aynı şey değil. Bazen karıştırılıyor diyordu. Hani yaşı da çok küçük ya. Benim de 3 yaşında bir kızım var. Bazen bir kelimede takılıyor. Bir sonraki Kelimeyi hatirlayamadigini anlıyorum.
Sabırla müdahale etmeden dinlemek lazım. Acele ettirmek herseyi bozduğu gibi konuşmayı da bozabilir.
O ses kaydını bulup dinlerseniz faydalı olur diye düşünüyorum.
Radyo programında bir anne sormuştu kekemeliği.

Bizimki kekemelik dinledim baya hatta örnek vereyim anne nasıksın diyecek anne na na na nasılsın diyor bqzen hiç çıkaramıyor iki defa tamamen geçtiği oldu bqzen çok az bazen çok fazla okuyo sebebinş bilemiyoruz kardeşi var ilk zaman bqşladıpında hamileydim o da etkiliyormuş ne yapmamız gerekiyor tam bilemiyoruz

Bezbebek

New member
Bizimki kekemelik dinledim baya hatta örnek vereyim anne nasıksın diyecek anne na na na nasılsın diyor bqzen hiç çıkaramıyor iki defa tamamen geçtiği oldu bqzen çok az bazen çok fazla okuyo sebebinş bilemiyoruz kardeşi var ilk zaman bqşladıpında hamileydim o da etkiliyormuş ne yapmamız gerekiyor tam bilemiyoruz

Hmm
O zaman bir uzmanla görüşmek lazım sanırım.
Çocuğu aynı durumda olan biri varsa destek olabilir.
O konuyla ilgili hiç bilgim yok.