Koruyup kollamak

Snowdrop

New member
Genelde anneligin guzelliginden bahs edilir.cennetin annelerin ayagi altinda oldugundan ve.s....Bir erkegin yada babanin ailesini koruyup kollamasi da en az annelik kadar guzel birsey.ailesi icin harcadigi her kurus sadaja hukmune gecmesi ve.s....hangimiz esiniz evdeyken gece yastiga basimizi koydugumuzda korkuyoruz ki..oyle icimden geldi yazmak..ufak tefek sorunlari bir kenara birakip kiymet bilmemiz lazim degilmi...

Ayşe Gençer

New member
Genelde anneligin guzelliginden bahs edilir.cennetin annelerin ayagi altinda oldugundan ve.s....Bir erkegin yada babanin ailesini koruyup kollamasi da en az annelik kadar guzel birsey.ailesi icin harcadigi her kurus sadaja hukmune gecmesi ve.s....hangimiz esiniz evdeyken gece yastiga basimizi koydugumuzda korkuyoruz ki..oyle icimden geldi yazmak..ufak tefek sorunlari bir kenara birakip kiymet bilmemiz lazim degilmi...

Merhaba sevgili Snowdrop,

Size yürekten katılıyorum. Annelerin bahsettiğiniz sebeplerden ötürü kendini ayrı bir yere koyma çabasını görüyoruz ki bazen bu bana da gerekli gelmiyor. Allah anne-baba olarak her iki tarafa da paylaştırmış çocuğun ihtiyaç duyacağı şeyleri onlardan edinmesi için. Annenin etkinliği biraz erken başlıyor, belki biraz daha fedakarlık gerektiriyor... Yazdıklarınızı okuyunca şunu hatırladım, gece eşim uyurken onun kalp atışlarını dinlemek bana kendimi iyi hissettirirdi mesela. Şükrederdim varlığına...

Bir de şunu hatırladım: Kızıma ninni söylerken "Benim annem güzel annem beni al kollarına..." şarkısını hep anne yönünden söyleyemezdim, hala daha söyleyemem. Benim annemli kısmı söyleyince ilk olarak, ikinci kıtayı da "Benim babam canım babam beni al kollarına" olarak söylüyordum. Hatta ninniyi anne baba diye sürekli söylemek beni çocuğuma karşı mahçup etmişti, sanki ona içten içe dayatma ile anne-baba sevgisini empoze etmeye çalışıyormuşum gibi geliyordu. Şu kıtayı da eklemiştim. "Benim kızım Betül kızım haydi gel kollarıma öpüp okşayım seni kucağımda seveyim."

Bir ailede herkesin yeri çok özel, önemli ve doldurulamaz öyle değil mi!
Hepimiz herbirimizin kıymetini bilebilsek keşke...

Sevgiler

Son düzenleme: