Kurallar ve iktidar mücadelesi

Esra Oruk

New member
Merhaba :)
Kafama takılan ve emin olamadığım bi dudumdan bahsetmek istiyorum.
16 aylık oğlum ben bi kozmetik ürünü kullanırken (doğal) onu istiyor bende veriyorum kendisine dokunmasını kapağını açıp kapatması ve meragini giderebilmesi icin. Tabi ağzına götürmeye başlayınca durum değişiyor uç kere yakınlaşarak yapma diyorum. Her yapma dediğimde yüz ifademden ve kararlığımdan anlıyor yapmaması gerektiğini bi sure yapmıyor ve ya benimle konuşarak ikna etmeye çalışıyor kendi diliyle yapmıyor sonra bi sure sonra tekrar agzina goturuyor. Şampuanlara kremlere karşı çok buyuk zaafı var versem hepsini emer bitirir üçüncü kez yaptıktan sonra ona bana onu verir misin diyorum vermiyor direniyor ve ben onu yavaşça ona zarar vermeden elinden alıp kaldırıyorum. Sizce bu doğru mu? Sonra ağlıyor bi kaç kere daha onu istediğini belirtiyor bende veremeyeceğimi söylüyorum biraz mızırdanip kucağımı istiyor onu seviyorum sarılıyorum ve unutuyor. Ama eğer tekrar elimde görecek olursa tekrar istiyor ve ben ona tekrar o şansı tanıyıp veriyorum.. ne kadar doğru bilmiyorum ama Onuda anlamaya çalışıyorum. Oğlum yemesini cok seviyor eline gelen herşeyi yiyebilecek durumda omunda yenilmemesi gereken birşey olduğunu bilmiyor.. şimdiden cevaplarınız icin teşekkür ederim

Son düzenleme:

HilalErdem

New member
4 yaş öncesi çocuklar kural tanımaz , en basiti evinizi oğlunuza göre ayarlamak , öyle yaparsanız onu yapma dokunma etme demenize bile gerek kalmicaktır 🤗