Mahremiyet Eğitimi Kitabı

Ayşe Gençer

New member
Arka Kapak Yazısı:

Birçok anne-baba çocuklarını kötü niyetli kişilerden korumak için "tanımadığın biri sana şeker verirse oradan kaç" gibi tavsiyelerde bulunur. Bir kısım anne-baba da çocuklarının iyiliği için üzerlerinde baskı kurup korkutmak, onları tehdit edip sindirmek zorunda olduklarına inanır.

Çocuğu korkutarak ve ürküterek mahremiyet bilinci kazandırmaya çalışmak, onu sosyal yaşamda korunaksız kılar. Böylesi çocuklar hayata karşı güvensiz, başkalarına karşı şüpheci, dost ve arkadaş edinmede yeteneksizdirler…

Halbuki Mahremiyet Eğitimi bir nezaket eğitimidir… Bu sayede çocuk kendini saygın hisseder, olumsuz bir tavır karşısında güçlü bir duruşla kendini koruyabilir.

Pedagog Dr. Adem Güneş bu eserinde, bir yandan çocuklara "zarafet ve nezaket" kazandıran, diğer yandan kendilerini kötü niyetli kişilerden koruyacak güce eriştiren Mahremiyet Eğitimi'nden bahsediyor. Her anne-babanın ve öğretmenin bilmesi gereken temel prensipleri adım adım okuyucusuyla paylaşıyor.


 

Ekli dosyalar

  • 0000000629167-1.jpg
    0000000629167-1.jpg
    80 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:

Ayşe Gençer

New member
"Kitabın en güzel yanı, örnek olaylarla net öneriler sunması. Çocuğu olan veya çocuk bekleyen anne-babalar mutlaka okumalı."
-S. Erdoğan, 27-

"Çocuk eğitimi üzerine kesinlikle okunması gereken bir kitap. Okurken hem çocuğumu hem kendimi daha iyi tanıdım, çocuk ebeveyn ilişkisinin nasıl olması gerektiğini kavradım."
-D. Yaprak, 32-

"Anne - babaların en çok zorlanacağı konulardan biri üzerine tam bir başucu kitabı. Alın okuyun ve etrafınızdaki ailelere hediye edin."
-R. Durmaz, 43-
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 95

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Timaş Yayınları
 

Ayşe Gençer

New member
Bu kitabi alip okudugumda (ki bana arkadasim hediye etmisti ona ne kadar dua etsem azdir ) bildiginiz dayak yemis gibi oldum. Keske firsatim olsa tum dunyaya okutsam.


İnsan bildiğini kendisine saklayamıyor ki bencillik etmiş gibi geliyor öyle değil mi sevgili Mehpare.
Bu nedenle bir kişi iki kişi fark etmez ne kadar kişiye ulaştırabiliyorsak, duyurabiliyorsak o kardır.
Eğer böyle deneyimleriniz oluyorsa keşke "Bir Çocuk İçin Bugün Ben... " bölümüne yazsanız da okusak mutlulukla...
O bölüme kolayca ulaşabilmeniz için linkini ekliyorum :)

http://www.pedagojiokulu.com/forumdisplay.php/315-Bir-Cocuk-Icin-Bugun-Benaspan-classshade-stylefont-size10px-titleKonularMesajlar-739spanVSa

Sevgiler
 

porti

New member
Kitabi az önce bitirdim. Mümkün olsa herkese okuturdum ben de. Bu konuyu görmezden gelip üzerini örtmek kisinin basta kendisine ve dolayisiyla tüm topluma yapilacaği en büyük kötülüktür.
 
Üst