Masal Tiyatrosu - Louise Martin

Ayşe Gençer

New member
M A S A L T İ Y A T R O S U - Pamuk Prenses/ Louise Martin / İş Bankası Yayınları

İş Bankası Yayınlarından aldığım bu masal tiyatrosu kitap görünümlü oyunu oynamaya oturduk bugün. Niye pamuk prensesi almışsam sevimsiz hikayesini bilmeme rağmen acaba :( Sayfalar katlanarak sahneye dönüştürülüyor. İçinden biletler, dekorlar ve her sahne için oyun anlatımı var.
Biz karakterleri paylaştık, oyuna başlayınca bilinen hikayeyi yumuşattım ama yine de huzursuz oldu 5 yaşındaki kızım ve ben böyle oynamak istemiyorum dedi. E bana da gün doğdu içim rahat değildi zaten. Hikayeyi beraberce yeniden yazdık. 8 kardeşlermiş, en büyüğü ablalarıymış. Sabah uyanmışlar. Ellerini yıkamayı unutmuşlar erkek kardeşler. Ablaları hatırlatmış. Biri çok oburmuş. Biri sakar. Hepsinin belirlediğimiz özelliğine göre düzenledik oyunu, durumlarını konuştuk. Her şey için onları sıraya soktuk. Sıranın önüne geçmeye çalışan oburun komikliklerine güldük. Hep çaktırmadan bir öne geçmeye çalıştı. Durum komedileri yatarak eğlendik kısacası. Pamuk prenses oyunundan kat kat eğlenceli ve eğitici oldu. Farklı masallar için hazırlanmış kitaplar var. Kafanıza uyan birini alabilirsiniz. Masala bağlı kalmak gerekmiyor. Kendi yazdığınız hikayeyi oynayabilirsiniz bizim gibi. Eğlenceli bir seri. Tavsiye ederiz.
 

Ekli dosyalar

  • IMG_4264.JPG
    IMG_4264.JPG
    40.2 KB · Görüntüleme: 0
  • IMG_4263.jpg
    IMG_4263.jpg
    96.1 KB · Görüntüleme: 1

Ayşe Gençer

New member
İşte satış noktası tanıtım yazısı:

Maket Tiyatro ve Kâğıt Oyuncaklar
Yaratıcı Çocuklar için Oyun Kitabı

Masalları okumak yerine, okurken sahnelemek daha eğlenceli olmaz mıydı? Kitaptaki parçalarla kendi tiyatro sahneni inşa edebilir, klasik masalların yanı sıra kendi yazdığın öyku?leri sahneleyebilirsin.
(Tanıtım Bülteninden)



Sayfa Sayısı: 20

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları



Resimleyen : Louise Martin
Sayfa Sayısı : 20

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe
 
Üst