Memnuniyetsiz olduk ciktik

Güneştuna

New member
Merhabalar 2.5 yaşında bir kızım var ve 6 aylık ta oglum.oğlum doğduğundan beri kızımla vakit geçirmek ona eksiklik hissettirmek için elimden geleni yapıyorum hatanın 3 günü antalya nin en güzel en büyük parkına alıp koşa koşa götürüyorum kumlarda oynuyor koşuyor Zaten babasi işten gelince hemen alıp dışarıya çıkartıyor gezsın hava alsın diye.Evde çeşitli aktivitlerle onu oyaliyoRum ..gel gelelim oyun bitsin parktan gelinsin hemen ağlamalar tutturma lar sürekli mizmizlanmalar bir türlü memnun edemiyorum hocbirseyden memnün olmuyor istediğini yapıyorum yine yok bir oyuncaginı alsam oyun kursam hemen başlıyor aglamalara dayanamıyorum artık ne yapacağımı şaşırdım ikicocukla parklarda aksamlamalarima ne demeli sırf enerjisi çıksın üstünden gelsin rahat rahat uyusun diye ama yok sabaha kadar kalkıp kalkıp ağlıyor oğlum dan daha çok kalkıyor artık iki oda arasında mekik dokümaktan helak oldum nasıl memnun edeceğim ben bu çadiyi

Merve1987

New member
Merhabalar 2.5 yaşında bir kızım var ve 6 aylık ta oglum.oğlum doğduğundan beri kızımla vakit geçirmek ona eksiklik hissettirmek için elimden geleni yapıyorum hatanın 3 günü antalya nin en güzel en büyük parkına alıp koşa koşa götürüyorum kumlarda oynuyor koşuyor Zaten babasi işten gelince hemen alıp dışarıya çıkartıyor gezsın hava alsın diye.Evde çeşitli aktivitlerle onu oyaliyoRum ..gel gelelim oyun bitsin parktan gelinsin hemen ağlamalar tutturma lar sürekli mizmizlanmalar bir türlü memnun edemiyorum hocbirseyden memnün olmuyor istediğini yapıyorum yine yok bir oyuncaginı alsam oyun kursam hemen başlıyor aglamalara dayanamıyorum artık ne yapacağımı şaşırdım ikicocukla parklarda aksamlamalarima ne demeli sırf enerjisi çıksın üstünden gelsin rahat rahat uyusun diye ama yok sabaha kadar kalkıp kalkıp ağlıyor oğlum dan daha çok kalkıyor artık iki oda arasında mekik dokümaktan helak oldum nasıl memnun edeceğim ben bu çadiyi
Sormayin ya ayni dert bende de var. Galiba sorumluluk bilinciyle yaptigimiz için bunlari yașıyoruz o yuzden bir yerden sonra yeter artik hic mi doymaz bu cocuklar diuoruz. galiba tek cozum adem hocanin dedigi gibi beraber yasamayi ogrenmek. yani bir uzvumuz gibi her seyimize onları dahil etmek, onları mutlu etmemiz gereken bireyler olarak gormeden onlarla yasamaktan gercekten mutlu olabilmek. Ama çok zor Ben basaramiyorum ah diyorum bir biraksa da bi kendimle basbasa kalabilsem

Merve1987

New member

Bir de gece uyanmalari çok yorgunluktan da olabilir ama benim gozlemim oğlum 3.5 yasinda olmasina ragmen aglayarak ya da yorgunluktan kendi kendine uyiduysa gece mutlaka uyanir. Kucagima alip uykudan Önceki son dakikalari gercekten severek opeeek Ben uyttuysam O gece sabah a kadar cok rahat uyur 1. Çok fazla yormamaya dikkat edin
2.gun icinde ne olursa olsun mutlu bir sekilde uyumasini saglayin Ben șimdi hikaye okuyup sohbet edemeyeceksem bile mutlaka kucagima alip once sevip oksarim boylece sekineye erer sonra uyur

Tuba12

New member

Belliki bir günün içine çok şey sığdırıyorsunuz ilk aklıma gelen acaba fazlamı geliyor kızınıza yaşıda küçük hala peki birlikte oynuyormusunuz göz ten ve ses temasınız nasıl?

Güneştuna

New member
Evet ben sürekli kızım mutlunoslun diye onunla aktivite içine giriyorum sıkılmasın üzülmesin kardeşinin kıskançlığını yaşamasın isterken bu seferde memnun olmaz hep daha fazlasını isteyen bir çocuğum oldu.off off çıkmazlar çıkmazlar bir arkadas da yazmış ""araları 4 yaş olmasi lazım Di diye biliyorum "" yahu Allahtan gelene neden geldin mi git geriye mi diyeyim tövbe tovbe böyle olsun istermiydim.hele bir anne olarak bu kadar çıkmazı yasamak kolay mı

Güneştuna

New member
Olabilir aslında hiç bu şekilde düşünmemiştim ona zman tanımıyorum galiba kendi kendine vakit geçirmesi için.evet sürekli ten ve göz teması kuruyorum fırsat buldukca seviyor kokluyorum kızım pek öpülmeyi sevmez sürekli iter öptüğüm zaman o yüzden ellerinden öperim

Sümeyyeee

New member
[MENTION=5337]Güneştuna[/MENTION] hanım benim oğlan da dans etme dışında evde başka bi oyun oynadığımızda mizmizlaniyor illa koşacak zıplayıp dans edecek :) oturupta oyun oynamaktan hemen sıkılıyor dikkatini çeken birşey olsa bile akşam evin hiç bir işini yapmadigim halde diz ağrısı çekiyorum gece uyanmalarda o kadar oyundan koşmaktan yoruldukarı için olsa gerek :) Rabbim yardımcıniz olsun iki bebeğiyle ilgilenme çabası gösteren anneler bence eli öpülesi anneler

Güneştuna

New member
[MENTION=5337]Güneştuna[/MENTION] hanım benim oğlan da dans etme dışında evde başka bi oyun oynadığımızda mizmizlaniyor illa koşacak zıplayıp dans edecek :) oturupta oyun oynamaktan hemen sıkılıyor dikkatini çeken birşey olsa bile akşam evin hiç bir işini yapmadigim halde diz ağrısı çekiyorum gece uyanmalarda o kadar oyundan koşmaktan yoruldukarı için olsa gerek :) Rabbim yardımcıniz olsun iki bebeğiyle ilgilenme çabası gösteren anneler bence eli öpülesi anneler

😊😊bizde dans ediyoruz ama oğlum da sürekli kucağımda olunca en fazla 1 saat sonra ben pert 😄evet çok yoruluyor kosturmaktan.teşekkür ederim inşallah akıl ve ruh sağlığımizi koruyarak büyütür sıcacık çayımızı kahvemizi içeriz gün gelince

Naide

New member
[MENTION=5337]Güneştuna[/MENTION] yazdiklarinizi okurken sunu sezdim sanki.. Acaba kizinizla ilgilenirken kendinizi tam birakamiyor olabilirmisiniz.. Yani soyle hadi simdi onunlada vakit gecireyim ki yalniz hissetmesin sirf bunun icin onunla vakit geciriyorsaniz seziyordur... Bide 3.5 yas cok zor bir yas minik ergenlik donemi.. Allah kolaylik versin kardesim..

Güneştuna

New member
[MENTION=5337]Güneştuna[/MENTION] yazdiklarinizi okurken sunu sezdim sanki.. Acaba kizinizla ilgilenirken kendinizi tam birakamiyor olabilirmisiniz.. Yani soyle hadi simdi onunlada vakit gecireyim ki yalniz hissetmesin sirf bunun icin onunla vakit geciriyorsaniz seziyordur... Bide 3.5 yas cok zor bir yas minik ergenlik donemi.. Allah kolaylik versin kardesim..

Oğlum uykusuz bir çocuk olduğu içn gün içinde de uyku şu en fazla 25 dk şaka gibi ne yaptıysak olmuyor .bu yüzden de yorgun ve halsiz kalıyorum kızımla oyun oynarken ama elimden geldiğince ona kendimı veriyorum.gözlerindeki mutluluğu görebiliyorum.

nurcan

New member

Merhaba.
2.5 yasinda ayri odada yatiyor olmak cocugunuzda kaygi uyandirmis olabilirmi diye dusunuyorum. Guvenli baglanma ile ilgili bir sorun olabilirmi? 2 yil sizinle birlikte yattimi kiziniz? Odasini 3.5-4 yasinda ayirmak gerekiyor. Burada bir problem olmus olabilir. Birde "oyaliyorum" demissiniz yazinizda. Cocuklar oyalanmak istemez ve bunu anlarlar.. Siz onu oyalamaya calisirsaniz kendinizi cocugunuza birakamiyor olabilirsiniz. Guvenli baglanma konusuna egilmenizi tabsiye ederim. Yeniden guvenli baglanma yapamazsiniz cunku bebeginiz var. Onunla guvenli baglanma donemindesiniz. Ama en azindan sorunun kaynagini gormus olursunuz diye dusunuyorum. Selametle..