Ne Yanlış Neden Yanlış - Pedagog Yeşim Kesgül Sercan, Nur Akarsu

Ayşe Gençer

New member
5 yaşındaki Matmazelim resimlerdeki tuhaflıkları bulurken çok eğleniyor. Bazen dergilerde ya da bazı kitapların içinde bir sayfa olarak rastlıyorduk. Özellikle bu iş için yapılmış bir kitap görünce çok sevindik. "Ne yanlış neden yanlış?" kitabında bu soruları sorup resimdeki tuhaflıkları bulabilir, sonra onları boyamalarını isteyebilirsiniz çocuğunuzdan. Ayrıca bu görsel çalışmaların yanında sözel çalışma sayfaları da var.
Bu tip çalışmalarda uzmanlar düşünme, problem çözme, akıl yürütme, ilişki kurma gibi konularda ve dil gelişiminde çocuklara fayda göstermesini amaçlıyorlar.
 

Ekli dosyalar

  • 0000000199759-1.jpg
    0000000199759-1.jpg
    85.7 KB · Görüntüleme: 5

Ayşe Gençer

New member
İşte arka kapak yazısı:

Düşünme Becerileri Dizisi'nin ilk kitabıdır. İki tip çalışma sayfası vardır.
1.Görsel çalışma sayfaları: Bir çok yanlış içeren resimlerden oluşmuştur.
2.Sözel çalışma sayfaları: Görsel çalışma sayfalarının içerdiği konular çerçevesinde çeşitli sözel uslamlama sorular ve alıştırmalarından oluşmuştur.
Çocuğun görsel çalışma sayfalarındaki yanlışlıkları bulması, neden yanlış olduğunu açıklaması ve sözel çalışma sayfalarında istenen çeşitli alıştırmaları yetişkinle birlikte yapması istenmektedir.
Usavurma, düşünme, doğruyu yanlıştan ayırma, doğru tahminde bulunma, sorun çözme becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmiştir.
Kitabı kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği, nasıl daha verimli olacağı "Kullanırken..." bölümünde ayrıntılarıyla anlatılmaktadır.
Farklı biçimlerde kullanmak koşuluyla hazırlık, ilköğretim 1., 2. ve 3. sınıf öğrencilerine uygundur. Ayrıca daha büyük olup çeşitli güçlükler yaşayan öğrenciler için de yararlı olacaktır.Sayfa Sayısı: 48

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pencere - Sey

 

Umutluana

New member
Kitap hakkinda paylasiminiz icin tesekkur ederim ben de aldim bugun elime ulasti ve o kadar sevindim ki cok guzel bit kitap. Oglumla birlikte eglenceli olacak. Guzel paylasimlarinizin devamini bekliyorum.
 
Üst