Normal Doğum Sonrası Kalça İncinmesi, Sakatlanması

Özge Badın

New member
Merhaba anneler.

Normal kolay ve 2,5 Kg bir bebeği rahat bir şekilde doğurduktan 10 gün sonra durduk yerde kalçam üzerine bastığımda acı vermeye başladı. Ne yaptımda incittim diye düşünürken ortopedi doktoru doğumdan olabileceğini söyledi. Normal doğum sonrasında bu sorunları getirebiliyormuş. Krem ve buz tedavisi verdi fakat 1 haftadır düzelmek yerine daha kötüye gitti. Yatakta sağa sola dönmek bebeğimi emzirmek çok çok zor. Birde lohusalık psikolojisi, evden çıkamama, birde üstüne göğüs ucu yaraları hepsi beni sinir hastası etti.

Hamileliğimde de benzer şekilde 2-3 ay süren sakatlanmalar yaşadım hiçbir sebep yokken..

Benim gibi başına gelen oldu mu? Ne yaptınız? Ne kadar sürede geçti bir çare ne olur?...

Özge Badın

New member
Merhaba
Hamılelıkte ve sonrasında bu tur agrıların sebebı d vıtamını eksikligınden de kaynaklanabılıyor. d vıtamını degerınıze baktırdınız mı.
bır de benım dıkkatımı evden cıkamama durumunuz çekti. neden evden cıkamıyorsunuz.

Bebeğim 2,580 doğdu çok küçük ve sürekli memede kalmak istiyor. Dışarı çıkardığımızda hastaneye bile gitmek çok zor oldu. Oto koltuğunda da yatmıyor seyahat etmek güvenli de değil bu yüzden. Antalya'da yaşıyoruz yürüyerek çıkılmayacak kadar sıcak. Ve kalçam sakat olduğu için yürüyemiyorumda.. Herşey üstüste :(