Öfke ve pismanlık

Eymen2008

New member
Hocam 8 yaşında oğlum çok öfkeli sinirli öfkelendiği zaman bana ve ablasına cok vuruyor daha sonra pisman oluyor kendide çok üzülüyor ama öfkesini kontrol edemiyor.Lütfen bize yardımcı olurmusunuz buyuyor saldirgan bir çocuk olmasını istemiyorum nasıl davranacağım artık onuda bilemiyorum baş edemiyorum çunki gün geçtikçe artiyor şimdiden size çok teşekkür ediyorum.

Sabah

New member
Hocam 8 yaşında oğlum çok öfkeli sinirli öfkelendiği zaman bana ve ablasına cok vuruyor daha sonra pisman oluyor kendide çok üzülüyor ama öfkesini kontrol edemiyor.Lütfen bize yardımcı olurmusunuz buyuyor saldirgan bir çocuk olmasını istemiyorum nasıl davranacağım artık onuda bilemiyorum baş edemiyorum çunki gün geçtikçe artiyor şimdiden size çok teşekkür ediyorum.

Merhabalar
Ofke kontrolu basligindaki diger konulara goz atmanizi muhakkak tavsiye edeyim oncelikle, cok faydalanacaginiz mesajlar var orada.

Sorunuzla ilgili olarak da ofkeli cocukta ilk baktigimiz anne ile guvenli baglanma var mi sorusu olur. Bilginiz var mi bu konuda?

Su linkten guvenli baglanma konusunda fikir sahibi olmaniz mumkun:

http://www.ademgunes.com/radyo/dinle/sorucevap/3934

Eymen2008

New member
Bana çok düşkün bir çocuk ama dedigim gibide çok catışıyor.Bir sorum daha olacak hocam çocuk psikiyatrına götursem uygunmudur ve ilaç tedavisini uygun görüyormusunuz eğer doktor verirse.

Sabah

New member
Bana çok düşkün bir çocuk ama dedigim gibide çok catışıyor.Bir sorum daha olacak hocam çocuk psikiyatrına götursem uygunmudur ve ilaç tedavisini uygun görüyormusunuz eğer doktor verirse.

Uzman degilim fakat uzun yillardir Adem Bey'i takip eden okuyan bir anne olarak sunlari soyleyebilirim; 0-4 yas arasi anne ile guvenli baglanmis cocukta 4 yas sonrasinda anneye asiri duskunluk beklenmez. Bunun yerine annesine bagli ve ondan aldigi guven ve emniyet hissi ile sosyal hayata adim atan cocuk gozleriz. Cocugunuz siddet goren bir cocuk degilse uzerinde baski yoksa yeniden guvenli baglanma surecini 6 hafta devam ettirerek onu biraz olsun rahatlatmaniz mumkun olur. Bir onceki mesajda ekledigim linki dinleyebildiniz mi?