Öğretmen ve öğrenci diyaloğu

Selam, benim çocuğum 3.sınıf öğrencisi. 1.sınıfta öğretmen in etkiye tepki muamelesi sonrası derslerine kendini tam verememe, yazıyazmak isteğinin olmaması, okula gidene kadar öğretmen ve öğrenci arkadaşlarına karşı sevgi eksikliği hissetmesi v.s gibi hâlâ devam ediyor. Öyle ki öğretmen, sınavlardaki yazılarını okuyamadığı nı söylediği için notunu düşük veriyor ve oğlum bunu umursamıyor 'ben doğru yaptım öğretmen okuyamıyo ondan notumu az veriyo' deyip çaba pek göstermiyor. Ben ders ve yazı konusunda çok ödül ve hediye sistemi uyguladım, rehberlik hizmetleri ile birlikte birçok şey denedik ama hâlâ bi sonuca ulaşamadık. Bi öneriniz var mı? Yardımlarınızı bekliyorum

Rehber-anne

New member
Merhabalar çocukla öğretmen arasında bir bağ kurulmazsa öğretmenin çocuk üzerinde hiç tesiri olmaz çocuğunuz şuan sizin ödül yönteminize ve öğretmeni ile arasındaki iletişim bozukluğuna tepkisel yaklaşıyor yapmanız gereken öğretmen değişikliği duyarlı bir öğretmen bulmamız öğretmen ile arasında bağ gelişirse derse katılımı daha aktif olur