Oğlum herşeye karşı çok ofkeli

Uykusuzanne

New member
Arkadaslar Merhaba 8 yaşındaki oğlumla ufak bir problemimiz var hayatimdaki herşeye müdahale etmek istiyor babasıyla oturmamizi istemiyor kardeşiyle güvenli bağlanma donemindeyiz kardeşiyle birlikte olmamıza tahammül edemiyor kuaföre gidip saçımı boyaticam ama istemiyor çok tuhaf ama su an sırf bu yuzden küs bana ve bunların karşılığında çok agresif davranıyor herşeye bağırıp çağırıyor.
Hicbirseyden mutlu olmuyor hemen herşeye kusuyor bazen kısa sürüyor kusmesi bazrn çok ugrasiyorum odevlerini yapmak istemiyor hic bir sözümü dinlemiyor güzel de söylesem bagirsamda beni umursamıyor bi an okuyunca oğlumu şikayet ediyor gibi hissettim kendimi ama asla şikayet değil dogru yolu bulup onunla iletişime gecmek isiyorum lütfen bi yardimci olun sevgili anneler varmi benim gibi şeyler yasayan

Arkadaslar Merhaba 8 yaşındaki oğlumla ufak bir problemimiz var hayatimdaki herşeye müdahale etmek istiyor babasıyla oturmamizi istemiyor kardeşiyle güvenli bağlanma donemindeyiz kardeşiyle birlikte olmamıza tahammül edemiyor kuaföre gidip saçımı boyaticam ama istemiyor çok tuhaf ama su an sırf bu yuzden küs bana ve bunların karşılığında çok agresif davranıyor herşeye bağırıp çağırıyor.
Hicbirseyden mutlu olmuyor hemen herşeye kusuyor bazen kısa sürüyor kusmesi bazrn çok ugrasiyorum odevlerini yapmak istemiyor hic bir sözümü dinlemiyor güzel de söylesem bagirsamda beni umursamıyor bi an okuyunca oğlumu şikayet ediyor gibi hissettim kendimi ama asla şikayet değil dogru yolu bulup onunla iletişime gecmek isiyorum lütfen bi yardimci olun sevgili anneler varmi benim gibi şeyler yasayan

Merhaba
Anlattıklarinizdan anladığım kadarıyla aslında çocuğunuz dikkatleri üzerine çekmek istiyor sanıyorum. Bu da duygusal olarak doyurulması gerektiğini gösteriyor. Sanki "sıra bana ne zaman gelecek" diyormuş gibi hissettim oğlumuzu. Acaba biraz aksatmış olabilir misiniz ilginizi, ihmal etmiş olabilir misiniz? Siz kardeş ile güvenli bağlanma döneminde iken onun da ruhsal boşluğunu doldurabilecek biri lazim aslında. Bu da baba olabilir öncelikle. O desteği verebiliyor mi baba? Ya da size destek olabiliyor mi eşiniz?

Uykusuzanne

New member
Ne güzel söylemişsiniz evt çok doğru ihmal ememeye calisiyorum ama malesef baba çok ilgili bir baba değil o konuda şansımız yok

Merhaba Değerli [MENTION=11311]Uykusuzanne[/MENTION] 😊

Bir duruma anlam verebilmek için dışarıdan bakabilmek, oldukça kolaylık sağlıyor. Siz evinizdeki yaşam akışını dışarıdan izleyecek olsanız, oğlunuzu nerede, hangi halde görürdünüz? Dinginlik içinde, huzur soluyabileceği, içindeki öfkeyi sakinleştireceği bir kaynaktan beslenebiliyor mu?

Bu arada doğru hatırlıyorsam minik yavrunuzla ilgili bir uyku problemini yazmıştınız daha önce. Takip etmekte pek iyi değilim, üzgünüm 😔 Ama bu soru vesilesiyle merakımı paylaşayım; çözülebildi mi o probleminiz?

Selamlar 😊