Oğlumu gündüz annem yada babam uyutuyor:(

Nefise

New member
Oğlum 9.5 aylık doğduğu günden bu yana gündüzleri 2 defa uyuyor annem yada babam uyutuyor gün içinde elimden geldiği kadar oğlumla ilgileniyorum ama uyku konusunda bende değilde onlarda uyuyor oda pusette sallayarak tabi çok uzun sallamıyoruz çok şükür uykusu gelince yatırıyorum gece ise yatak odamızda yatağını bizim yatagımıza birleştirdim oynayarak sağa sola döne döne emerken dalıyor yada hafif ayağım da sallıyorum biliyorum yanlış ama ne yapmalıyım bana yardım edin olabildiğince erken durumu nasıl iyileştirebilirim.

Sabah

New member
Oğlum 9.5 aylık doğduğu günden bu yana gündüzleri 2 defa uyuyor annem yada babam uyutuyor gün içinde elimden geldiği kadar oğlumla ilgileniyorum ama uyku konusunda bende değilde onlarda uyuyor oda pusette sallayarak tabi çok uzun sallamıyoruz çok şükür uykusu gelince yatırıyorum gece ise yatak odamızda yatağını bizim yatagımıza birleştirdim oynayarak sağa sola döne döne emerken dalıyor yada hafif ayağım da sallıyorum biliyorum yanlış ama ne yapmalıyım bana yardım edin olabildiğince erken durumu nasıl iyileştirebilirim.

Merhabalar
Oglunuzu gunduzleri buyuklerin uyutmasi ya da soyle acayim; cocuk guvenli baglanma doneminde iken, ozellikle 0-2 yas arasi, beslenme, alt degitirme, uyku gibi ihtiyaclarinin anne dışında biri ya da birileri tarafinan karsilanmasi cocugun kime baglanacagi konusunda karmaşa yasamasina sebep olur. Bunlarin icerisinde uykunun ise ben kendi gozlemlerime dayanarak cocugun en cok anneyi karsisinda gormek istedigi ihtiyaci oldugunu soyleyebilirim. Guven duyarak uyumak istiyorlar cunku. Sallayarak uyutmak ise cocugu sersemlestirdiginden hem baglanma icin uyku esnasinda esduyum hissini zorluyor hem de zihinsel gelisim icin sakincali. Bu konuda Adem Bey cocugu uyutma gibi bir durum olmaz cocugun uykusu geldiginde gerekli ortam hazirlanir anne de ona eslik ederek guven verirse cocugun biyolojik ritmi bozulmamis olur diyor.

En once tum ihtiyaclarinda karsisinda sizi gormesini saglayin sonra da bir defa ve kesin olarak sallamaya son verin derim.