Oyun Terapisi

merhaba filial oyun terapisi hakkında ne düşünüyorsunuz? uygulamayı bilen varsa tecrübelerini paylaşabilir mi? AP'ye uygun bir yöntem mi?çelişkileri var mı?

nrglaydin

New member
Ben oyun terapisi orjinal adıyla theraplay e oğlumla başladım. Devam edemedim şuan için kişisel sebeplerden dolayı fakat tavsiye ediyorum. Anne çocuk arasındaki bağı oyun terapisi ile kuvvetlendiyor ve çocukta varsa sıkıntılı kısımlar terapist eşliğinde çözümleniyor. Anadolu pedagojisine uygun ki benim terapistim de bizzat Adem güneş okurlarından ve uygulayıcılarından...theraplay adıyla arama yaparak daha net bilgi alabilir theraplay adlı kitabı okuyabilir hatta sizde kendiniz içindeki oyunları evinizde uygulayabilirsiniz.

Ben oyun terapisi orjinal adıyla theraplay e oğlumla başladım. Devam edemedim şuan için kişisel sebeplerden dolayı fakat tavsiye ediyorum. Anne çocuk arasındaki bağı oyun terapisi ile kuvvetlendiyor ve çocukta varsa sıkıntılı kısımlar terapist eşliğinde çözümleniyor. Anadolu pedagojisine uygun ki benim terapistim de bizzat Adem güneş okurlarından ve uygulayıcılarından...theraplay adıyla arama yaparak daha net bilgi alabilir theraplay adlı kitabı okuyabilir hatta sizde kendiniz içindeki oyunları evinizde uygulayabilirsiniz.

Merhaba nurgül hanım, siz thereplay'i yavrunuzla bir eğitim olarak alıp mı uyguladınız yoksa kitap eşliğinde mi? [MENTION=1603]nrglaydin[/MENTION]

nrglaydin

New member
Ben bir seminerde öğrendim theraplay i ama eğitim almadım nedir sadece ne yararı vardır neden uygulanır bilgi sahibi oldum sonra oyun terapisti ile görüşüp başladık fakat dediğim gibi şuan için devam etmiyoruz.. terapistim oğlumun sıkıntılı noktalarını paylaştı bizimle, bende kitaptan o noktalar üzerinde yoğunlaşarak oyun oynuyorum. İnanın çok basit herkezin uygulayıp yapabileceği şeyler. Ten teması anne çocuk bağını kuvvetlendirir bu konuda mesela krem alıp yavrunuzun eline masaj yaparak sürer parmaklarını sayabilirsiniz onu sevdiğini söylerken ten temasıyla bunu kuvvetlendirmiş hemde saymayı parmaklarının varlığını göstermiş olursunuz bu ufak bir bağlanma için oyun örneği küçükler için.

çok teşekkür ederim tam aradığım bilgi sevgili [MENTION=1603]nrglaydin[/MENTION]

kumsalNihan

New member
Merhabalar thraplay hakıında internetten araştırma yaptım ve kitap siparis verdim 4.5 yaş kızım ile yeniden bağlanma süreci içinde yım kitabın elime geçmesi yaklaşık bir hafta sürecek sanırım bu konu hakkında biraz bilgi verir iseniz çok memnun olurum evde kızım ile nasıl oyunlar oynayabiliriz çok teşekkür ederim bilgiler benim için çok değerli

Meryem Yıldız

New member
Merhabalar thraplay hakıında internetten araştırma yaptım ve kitap siparis verdim 4.5 yaş kızım ile yeniden bağlanma süreci içinde yım kitabın elime geçmesi yaklaşık bir hafta sürecek sanırım bu konu hakkında biraz bilgi verir iseniz çok memnun olurum evde kızım ile nasıl oyunlar oynayabiliriz çok teşekkür ederim bilgiler benim için çok değerli

Merhaba
Theraplay kitabına birçok siteden baktım fakat hiçbirinde satış yoktu siz nerden sipariş verdiniz acaba öğrenebilir miyim?

Tugcem

New member
Ben bir seminerde öğrendim theraplay i ama eğitim almadım nedir sadece ne yararı vardır neden uygulanır bilgi sahibi oldum sonra oyun terapisti ile görüşüp başladık fakat dediğim gibi şuan için devam etmiyoruz.. terapistim oğlumun sıkıntılı noktalarını paylaştı bizimle, bende kitaptan o noktalar üzerinde yoğunlaşarak oyun oynuyorum. İnanın çok basit herkezin uygulayıp yapabileceği şeyler. Ten teması anne çocuk bağını kuvvetlendirir bu konuda mesela krem alıp yavrunuzun eline masaj yaparak sürer parmaklarını sayabilirsiniz onu sevdiğini söylerken ten temasıyla bunu kuvvetlendirmiş hemde saymayı parmaklarının varlığını göstermiş olursunuz bu ufak bir bağlanma için oyun örneği küçükler için.

Merhabalar,

Sadece kitap ile bu uygulamayi gerceklestirebilir miyiz? Cok tesekkur ederim! Sevgiler

Karaca

New member
Merhaba oyun terapisine ilişkin birkaç egzersiz bilen varsa burda paylaşabilir mi acaba 16 aylık bir bebeğim var öZellikle bu dönem için bilgisi olan varsa çok sevinirim

Bende cevabın geldiği donemde kitabı cok arayıp bulamamıştım. Şimdi geldiğini yazmissiniz cok sevindim. Hemen almak istiyorum.

Esila Esila

New member
Arkadaşlar kizimla yeniden bağlanma gerçekleştirmek istiyorum bu kitabi ilk defa burdan duydum kizimla kullanmak icin terapistemi ihtiyaç var ?Nasil kullaniliyor tam olarak ayrintili bilen varmı yardımcı olursaniz sevinirim :)

Sümeyyeee

New member
Terapistimizin olmasına gerek varmı kitabını alsak yetmiyormu ?
bende ilk defa burda duydum tam olarak içeriği ne oluyor bebeğimizin hangi oyunlara yönelik olduğunu keşfetmeyi sağlaması gibi bi şeymi

kumsalNihan

New member
Merhabalar bende çok aradım bulamadım en son gün Yayıncılık istanbul dan siparis verdim iade kitaplar dan gönderim yaptılar oradan alabilirsiniz