oyunla kardes sevgisi kazandirma

deva

New member
Merhabalar
5 ve 1 yaslarinda iki kızim var.ilk kizim kardesini hic benimsemedi istemedi halada tam benimsemis degil.ilk cocuk olmasi, aile büyükleriyle yanyana olmamiz asiri ilgi ile fazlaca sevgi verildi sanirim paylasmak zor geliyor.birde surekli kavga eden kardes kuzenleri var onlar da kotu ornek oldu bazen ayni onlarin hareketlerini sozlerini tamamen taklit ediyor.ben inanilmaz yoruluyorum bu konuda.kardesini sevmesini degil onceligim zarar vermemesi arada itip cimcikliyor nadiren de vuruyor ben sakin bir anne sayilabilirim belki cogu seyde genisim fakat bu konuda genis olamıyorum patliyorum bazen.onarim sart benim icin.gelgelim konumuza oncelikle kizima her firsatta anlatiyorum kardesini sev demeden once kendi kardeslerimi onlar olmasa kuzenleri de olmayacagini teyzesi dayisi olmasa hayatin daha sikici olacagini felan uzun uzun anlatiyorum.kıskançlıkla ilgili olarak gercek orneklerle mesela kendi ablamin beni kıskandığını ama aslinda kiskanmamasi gerektigini arkadas olduğumuzu hikayelestirerek anlatiyorum.oyun olarak daha cok üçümüz evcilik oynuyoruz.kardesinin ellemesini istemediklerinde israr etmiyorum.onlari daha yuksege koyuyoruz dağılacak diye hircinlasirsa ben toplayacagim diyorum.kuafor oluyor bizde kardesiyle kuafore gidiyoruz.doktorculuk oynuyoruz.yemek yedirmeyi cok seviyor oyunda yemek yapip kardesine yediriyor oda gercekmis gibi yiyor.daha kucukken kardesini surekli beraber yikadik tensel temasda birbirlerini benimsemeleri icin onemli oldugunu soylemisti adem bey.bazen üçümüz catlak patlak tarzi el oyunlarini oynuyoruz.kucuk cok birsey anlamadigindan ileride daha farkli oyunlar oynariz diye dusunuyorum.cok verimli anlatamasamda oyunla bir miktar yol aldik diye dusunuyorum zira gecen kardesini optu oyun esnasinda ben yokken o anda geldim bana gore cok buyuk gelişme kardesini opmez sarilmaz cok usteleniyor ondan sanirim.cok uzattim kusuruma bakmayin ozellikle tecrubeli anneler oyun tavsiyelerinizi bekliyorum

Son düzenleme:

deva

New member
Bu aralar ebetura 1.2.3 ve saklanbac oynuyoruz eger esimde katilirsa inanilmaz mutlu oluyorlar.ailece oyunun aile ile aidiyete katkisi oldugunu dusunuyorum

Tuana zehra

New member
Selamlar tecrübeli bayanlar benimde sorum 5yasinda kızım 20 aylık kızlarim var biz oyunda herseyden Anaokulunda. Büyük kızım güzel bir sorunumuz yok ama daha fazla oyun istiyorum büyük kızım okuldan gelir gelmez oyun oynayalım babası kapıdan girer girmez oyun oynayalım mi yemekten sonra oynuyoruz çokta eğlenceli ama herzaman herzaman heraksam biyere kadar bunu ona nasıl anlatırım. Şimdilik dediğim hafta sonu oyun günümüz bundan tabiki hoşlanmıyor busefer dediği olmayınca telefon istiyo ve hiç susmuyo napabiliriz

Umutluana

New member
Oyun istemesi cok normal bizim de buyuk 5 yasinda o da hep oyun istiyor. Baska yapacak isleri var mi ki oynamalari dogal �� biz yetisemiyoruz diye oyunu biraktoramayiz ki.