Sağ Beyin - Sol Beyin Etkinlikleri - Elif Konar (çevirmen)

Ayşe Gençer

New member
3,4,5,6 yaş için hazırlanmış bu etkinlik kitabını çok sevdim ben. Spiralli bir kitap yatay kullanılıyor. Öyle düşünülerek mi yapıldı bilmiyorum ama sadece o sayfaya dikkatini verebilmesi için bu uygun olmuş bana göre. Görselleri ve renkleri de sevdim ve tabi gelelim asıl önemli konuya yani etkinliklerinin içeriğine :)
Örneğin;
Bir sayfada dört resim var bir saksıya ait. Şöyle diyor: "Selda saksıya tohum dikmiş. Tohumun büyüme sırasına göre 1'den 4+e kadar sıralandır.
Bir diğerinde "Mevsim resimlerini incele. Yanlış olanı bul ve (O) içine al. Mevsimlerin isimlerini söyle.
Oyuncak raflarını dikkatle incele. Resme 30 sn bak ve resmi aklında tutmaya çalış.
Soğan ve portakalların nasıl kesildiğine dikkat et. Yarımlarla bütünleri çizerek eşleştir.
Önceki oyuncak rafındaki oyuncakları hatırla, Eksik oyuncakları çıkartmalardan bu ve yerine yapıştır.
Resimleri dikkatle incele. Nezaket sözcüklerini dinle. Resimlerle ilgili olan nezaket sözcüklerini çizerek eşleştir.
(Birçok meyve ağacı içinden) Üzerinde 3 elma olan ağaçtan başlayarak 10 elma olan ağaca ulaş. Bu işlemi her adımda 1 elma artırarak yap.

Bu şekilde bir çok etkinlik. Umarım size fikir vermek için yeterli olmuştur.

İşte satış noktalarındaki tanıtım yazısı:

Sağ Beyin-Sol Beyin Etkinlikleri kitabı faaliyetlerle beyin gelişimi için oluşturulmuş sistematik bir programdır.

Sol beyin mantıklıdır, analitiktir, akıl yürütür ve 'dilin beyni' olarak da bilinir. Sağ beyin, kapsamlıdır, yaratıcıdır, sezgiseldir ve aynı zamanda 'görüntünün beyni' olarak da bilinir. İki tarafın birlikte, uyumlu çalışması için sol ve sağ beyin arasında bir denge oluşturmak farklı yaşlardaki gelişmişlik düzeylerine göre kolay ve basit aktivitelerle organize edilir. Bu beyin geliştirme programı hem sol hem de sağ beyni geliştirmek için çocuklara yardımcı olacak.
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 64

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Minik Ada

Ekli dosyalar

• 0000000610609-1.jpg
    0000000610609-1.jpg
    57.1 KB · Görüntüleme: 1

Ayşe Gençer

New member
Merhaba [MENTION=722]aydemir[/MENTION] ,

Bu kitabın 3 yaş için olanını görmedim ama 5 yaş için olanı bizde var. Ben beğeniyorum. Öyle sanıyorum ki 3 yaş için olanı da güzeldir. Kızınız için düşünebilirsiniz :)