Spor mu okul mu...Özgür kızım zeynep

Reybey

New member
Merhabalar kızım 3.5yasinda beden ve zihin olarak algi ilgi zeka daha fazla.Sorum şu kızımın arkadaş ihtiyacı fazlasıyla oluşmaya başladı bunu dile getiriyor ben onu elimden geldiğince arkadaş ve etkinlik ortamına sokuyorum ama uzun vadeli ve paylaşımı daha kuvvetli anlık yada belirli bir zmaana bağlı olmayan arkadaşlık kurmak istiyor bunu kendi de dile getiriyor .sorun şu ki okul kreş gibi alanlarda misafirlikte bulundum istediği yer orasi değil gibi keşfetme doğa ve macera çocuğu biraz kızım
çocuklarlarobot gibi duygusal paylaşımı az ayri ayri bişeyler yapmak hoşuna gitmedi. Suyu ve dansi cok gercekten cok seviyor ben de onu yüzme,dans yada jimnastiğe vermeyi düşünüyorum hem orada haraket beden ruh enerjisi daha doğru ilerler gibi bir izlenim oluştu bende tabiki deneme yapılacak ama okula gitmeyen bir çocuk önce spor ile başlayabilirmi hayata sevgiler saygılar

Merhaba [MENTION=5525]Reybey[/MENTION]:)

Kesinlikle olabilir. Ben 4 yaşını doldurmamış çocuklarda daha çok serbest faaliyetleri öneriyorum. Çok da güzel dönüşümler alıyoruz.
Sizinde var olabileceğiniz, yanında olabileceğiniz faaliyetler çocuğa bu dönemde iyi geliyor. Hem yavrunuz 4 yaşınıda tamamlamış olur.

Selamlar...