Sürtünme

Ozlem12

New member
Kızım 25 aylık 6 aylıkken surtunme hareketi yapmaya basladi ama ben anlamadim unutup ara ara tekrar yapiyor son 2 aydir cok sik yapmaya basladi gece yatarken yada sikilinca cok yapiyor ter icinde kaliyor cevirincede aglayip bagirip tekrar yapiyor.tepki vermemeye calisiyorum baska seylerle oyaliyorum ama ilgisi bitince devam ediyor ne yapmaliyim nasil unutturabilitim

Gökhan Güven

New member
Kızım 25 aylık 6 aylıkken surtunme hareketi yapmaya basladi ama ben anlamadim unutup ara ara tekrar yapiyor son 2 aydir cok sik yapmaya basladi gece yatarken yada sikilinca cok yapiyor ter icinde kaliyor cevirincede aglayip bagirip tekrar yapiyor.tepki vermemeye calisiyorum baska seylerle oyaliyorum ama ilgisi bitince devam ediyor ne yapmaliyim nasil unutturabilitim

merhaba,

Biz de kızımızda bu sorunu yaşadık. Adem hoca, sorunun kaynağı bağlanma olmasa bile çözümü güvenli bağlanmadan geçer demişti.
Açıkçası ne yapılacağını net bilmiyorum... ama ne yapılmayacağını biliyorum.

Mesela, şu aşamada bu davranışa kesinlikle "cinsellik" anlamı yüklenmemesi gerekiyor. Bu ebeveyni müthiş geriyor.
Bağırıp çağırmak, korkutmak, tehdit etmek, ceza vermek emin olun sorunu daha derinleştiriyor.

Allah kolaylık versin... bu sorunu yaşayan epey kişi gördüm, duydum. bir de utanıp söylemeyenler vardır...
Rabbim hepsinin yardımcısı olsun, ileride hayatlarına olumsuz tesir etmemesini nasip etsin...