Sütten keserken devam sütünü biberon ile vermeli

Feyzam

New member
Adem hocanin sütten kesme radyo programlarını dinledim ve bir izleyiciye biberona alıştırmak ile yanlış yapmışsınız dedi. Benim kızım da emerek uyuyor sütten kesince nasıl uyutacagim biberon kullanmazsam. İkinci bir sorun daha varki sütten kesmek icin 24 üncü ayin sonunu beklenek bazende 30 uncu aya kadar devam ettirmek gerekiyor bu süreci ben 28 inci ayda işe başlayacağım geç kalirim diye korkuyorum. Çünkü ise baslamadan sütten kesme, yataktan ayirma ve tuvalet alışkanlığını kazandırmak istiyorum. Tecrübeli annelerden yardim bekluyorum. Teşekkür ederim.

Anne sütünü kestikten sonra biberona alıştırırsanız sonra biberonu da kesmek için uğraşırsınız üstelik çocuk anne göğsü yerine biberonu koyacak. Böyle yoğun anlamlanacak bir şeyi kesmek çok daha zor olur sanıyorum.

Bu dönemi sağlıklı atlatabilmek için sütten keserken gece emzirmenizi en sona bırakıp ona sarılıp sevip kendi sevginizle teselli etmeye çalışın. Bu şekilde uyumaya alışacaktır zamanla. Nasıl başlarsanız öyle gidiyor. Emzirerek uyumanın yerine başka bir şey koymak yerine sarılarak kucaklayarak uyumayı seçmeniz işinizi kolaylaştırır ilerleyen zamanlar için.

Sütten kesmede çocuktan emme refleksinin bittiğine dair işaret almayı beklemeniz kolay yoldan bu evreyi geçirmemizi sağlıyor. Ne zamanki çocuk her zamankinden çok emmek ister, sanki elinden alan varmış gibi göğsünüzü durmadan isterse o zaman başlayın bırakmaya.

Kaç aylık şu an bebeğiniz?