Sütten Kesme ve Kendi Yatağında Uyuma

DenizUcar

New member
Merhabalar

20 aylık kızım var. Aslında sütten kesmeyi henüz düşünmüyor dun fakat hiç ek gıda almıyor. Bebeğimle beraber yatıyoruz resmen memeye bağımlı hale geldı. Önceden emerek uyur ve memeyi bırakırdı. Şimdilerde meme ağzında uyuyor... Ne yapacağımı bilemiyorum. Sütümünde artık yeterli olduğunu düşünmüyorum. Ne yapabilirim bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz??
Kendi yatağına yatırsam bu kadar memeye düşmez diye düşünüyorum ama yanılıyor muyum bilmiyorum. Aynı odada olmak şartıyla kendı yatağına nasıl alıştırabilirim. Yatağına yatırır yatırmaz ağlıyor, uyanıyor.. Bu iki konuda yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler..

F.meral

New member
Merhaba deniz hanım pedagoji okulu YouTube 51 de sütten ayırmayla ilgili Bilgi veriyor Adem hoca bi bakarsanız belki kademeli ayırmaya başlayabilirsiniz diye düşündüm bir de bugune kadar dinlediklerinden anladığım eğer onarıma ihtiyacı olan bir anneyseniz güvenli bağlanmanız yoksa çocuk duygusal doyum sağlayamıyor olabilir onarıma olan ihtiyaç videolarını tavsiye ederim anlayabilmek için

DenizUcar

New member
Teşekkürler Meral hanım. Onarma ihtiyacı yoktur diye düşünüyorum ama doğduğundan beri ev hanımıyım. Çok şükür emziriyorum. Adem hocanın dedıgı gibi beraber yatıyoruz ama tabi bebek için doyum noktası farklı olabilir. Bakmak lazım.

F.meral

New member
Deniz hanım pedogoji okulu YouTube 53.bölümün son kısmında Adem hoca yataktan ayırmayı anlatıyor bi bakın isterseniz şimdi dinliyordum tevafuk oldu benim anladığım kadarıyla 24 aya kadar sabretseniz çok kârınıza olacak bi de tecrübemle bişey söylemek istiyorum bu dönem köpek dişi dönemi ve süt diş etkerini rahatlatıyor ondan size yapışmış olabilir köpek dişi döneminde çok yorulduğumu hatırlıyorum zor oluyor

Son düzenleme: