Sütüm gözyaşımla akıyor...

Derya birkan

New member
Merhabalar güzel anneler.bugün cok üzgünüm.kabullenmenin verdigi üzgünlük .teslim olma.halim.aglatıyor...direnemedim.devam edemiyorum.kızımı öyle sancılar icinde gördükce devam edemiyecegim.kızım 41 günlük bugune denk sütümü verdim.kızım 10 gün öncesı dogdugu kilodan dahada zayıftı.ishalini bir türlü kesemedik.süt ve süt ürünlerine alerjisi var dedi doktor.birde sütüm yetmemis.diyet ek mama da vermeye basladim.süt ürünlerini kestim yemedim.fakat ishali ve kaka rengi yine duzelmiyor.sütümde onu isal eden birsey var.1 hafta sutumu vermeyecegim.eger kızımın agrılari ve kakası düzelirse.emzirmeye devam edemiyecegim.adem hocamla 1 yıl öncesi tanistim.öyle hazırlamistim ki kendimi oyle cok istiyordumki .emzirmeyi.önümde 2 secenegim var.doktor sütü kes diyemiyor kesilse iyi olur diyor.halime oda acıyor.artık nasıl yansitiyorsam.ek gıdalara gecene kadar nerden baksan 3 ay sütümü verecegim .ishal ve agrılarla gececek.yada sütümü 3 ay sagacagım vermeyecegim.ek gıdaya gecince tekrar deneyecegim.ki ozamanda kadar beni emmeyi unutur.zaten simdilerde mamayi biboronla verdim die bile beni reddeddigi oldu.benim ne yapmam lazım cok uzuluyorum.

Son düzenleme:

Nuray19

New member
Merhabalar güzel anneler.bugün cok üzgünüm.kabullenmenin verdigi üzgünlük .teslim olma.halim.aglatıyor...direnemedim.devam edemiyorum.kızımı öyle sancılar icinde gördükce devam edemiyecegim.kızım 41 günlük bugune denk sütümü verdim.kızım 10 gün öncesı dogdugu kilodan dahada zayıftı.isalini bir türlü kesemedik.süt ve süt ürünlerine alerjisi var dedi doktor.birde sütüm yetmemis.diyet ek mama da vermeye basladim.süt ürünlerini kestim yemedim.fakat isali ve kaka rengi yine duzelmiyor.sütümde onu isal eden birsey var.1 hafta sutumu vermeyecegim.eger kızımın agrılari ve kakası düzelirse.emzirmeye devam edemiyecegim.adem hocamla 1 yıl öncesi tanistim.öyle hazırlamistim ki kendimi oyle cok istiyordumki .emzirmeyi.önümde 2 secenegim var.doktor sütü kes diyemiyor kesilse iyi olur diyor.halime oda acıyor.artık nasıl yansitiyorsam.ek gıdalara gecene kadar nerden baksan 3 ay sütümü verecegim .isal ve agrılarla gececek.yada sütümü 3 ay sagacagım vermeyecegim.ek gıdaya gecince tekrar deneyecegim.ki ozamanda kadar beni emmeyi unutur.zaten simdilerde mamayi biboronla verdim die bile beni reddeddigi oldu.benim ne yapmam lazım cok uzuluyorum.

Benim bı arkadaşımda aynısı vardı ama onda protein alerjisi varmış et süt yumurta hiç bişey yemiyordu hayvansal protein acaba sade süt ürünü değilde hayvansal protein alerjisi olabilirmi onunda protein almadığı için çocukları çok zayıftı

Htc

New member
Buyuk oğlumda çoklu gıda skerjisi vardı ben emzirmeye devam ettim kendim katı diyet yaptım emzirneyi kesmeyin lutfen alerjili bebeklerin anne sütüne daha faxla ihtiyacları var bebegim çekiştiriyo zor yazdım kusura bkm daha küçük tahlillerde neye olduğu çıkmaz deneme yanılma yoluyla bulucaksınız alerjeni

Derya birkan

New member
Buyuk oğlumda çoklu gıda skerjisi vardı ben emzirmeye devam ettim kendim katı diyet yaptım emzirneyi kesmeyin lutfen alerjili bebeklerin anne sütüne daha faxla ihtiyacları var bebegim çekiştiriyo zor yazdım kusura bkm daha küçük tahlillerde neye olduğu çıkmaz deneme yanılma yoluyla bulucaksınız alerjeni

Merhabalar mesela neler yemediniz lutfen imkaniniz oldukca yazin sizden cvp bekliyor olacagim.sureclerinizi daha ayrintili yazarsaniz .tecrubelerinize cok ihtiyacim var.cvbiniz icinde cok tesekkur ederim.

Eceerdonmez

New member
Merhabalar güzel anneler.bugün cok üzgünüm.kabullenmenin verdigi üzgünlük .teslim olma.halim.aglatıyor...direnemedim.devam edemiyorum.kızımı öyle sancılar icinde gördükce devam edemiyecegim.kızım 41 günlük bugune denk sütümü verdim.kızım 10 gün öncesı dogdugu kilodan dahada zayıftı.isalini bir türlü kesemedik.süt ve süt ürünlerine alerjisi var dedi doktor.birde sütüm yetmemis.diyet ek mama da vermeye basladim.süt ürünlerini kestim yemedim.fakat isali ve kaka rengi yine duzelmiyor.sütümde onu isal eden birsey var.1 hafta sutumu vermeyecegim.eger kızımın agrılari ve kakası düzelirse.emzirmeye devam edemiyecegim.adem hocamla 1 yıl öncesi tanistim.öyle hazırlamistim ki kendimi oyle cok istiyordumki .emzirmeyi.önümde 2 secenegim var.doktor sütü kes diyemiyor kesilse iyi olur diyor.halime oda acıyor.artık nasıl yansitiyorsam.ek gıdalara gecene kadar nerden baksan 3 ay sütümü verecegim .isal ve agrılarla gececek.yada sütümü 3 ay sagacagım vermeyecegim.ek gıdaya gecince tekrar deneyecegim.ki ozamanda kadar beni emmeyi unutur.zaten simdilerde mamayi biboronla verdim die bile beni reddeddigi oldu.benim ne yapmam lazım cok uzuluyorum.

Çok geçmiş olsun öncelikle. Süt ve süt ürünlerini sizinde tüketmemeniz gerekiyor ki sütünüzden geçmesin. Ve içinde süt ürünü olan örneğin makarna bile yemeniz rahatsızlık verecektir bebeğinize. Katı diyete rağmen tepkiler devam ederse ya diyette kaçak vardır yada bebeğin başka bir gıdayada alerjisi vardır bunuda anca besinleri 3 gün kuralı ile tek tek deneyerek bulabilirsiniz.

Derya birkan

New member
Cok sükür kanlı isal deiliz.cektigi agrıları gaz bile olsa buna yoruyorum.vicdan yapıp.sutumu kesme dusuncesindeyim.bende oyle bir diyet yapayim bakalim neler olacak.

Mutevvahhid

New member
merhaba oncelikle gecmis olsun cok zor bir durum. benim kizimda da inek sutu alerjisi var. sizin beslenmenize dikkat etmeniz gerekyo. hic bir sekilde sut ve sut urunu tuketmeyin. bu sizden bebeginize gecer ve bebeginizin bagirsaklari inek sutunun emilimini yapamaz.