Teog bitti .bilgisayar başlasın dedi.

Derya birkan

New member
Merhabalar sewgili anneler.okullar acildiktan sonra aile toplantimizda birkan (13) icin ders calisma programi hazirladik.soyleki.16.15 de ewde .olcak .ben yemegini hazir edecegim.17.00 derse baslayacak.45 dkk calisma 15 dkk mola şekl8nde 4 saat sürecek.22.00.okuma 22.30 yatis olacak.cumartsi ewde .sabah 9.00 dan 14.00 kadar calisacak sonra boş pazarda 2 saat internet izni olacak.sonra bos... fakat birkan anlasmada degisimlikler yapmak istiyor.hergun yarim saat oyun oynamak istiyorum dedi.ve cok mutsuz.dersimi pc den yapmak zorundayim diyerek hoca internetten arastirin dedi diyerek.odasinin kapisina lutfen girmeyiniz notu yazarak:)saatlerce ders yapior.ve ders bir türlü bitmiyor.birde.pc olmassa ewe gec geliyor.buyuk ihtimal internet kafelerde oynuyor olabilir.sizce hergün ewe gelis sastinden 17.00ye kadar izin versem.hem ewe erkenden gelmesini saglar.hemde bir dünya yalan söyleme geregi duymaz.sizinde fikirlerinizi almak isterim.benim karar vermemi bekliyor.simdiden tesekkür ederim.

Umutluana

New member
Iyi aksamlar. Bilgisayar ve internet kullanimi hakkinda cocugu denetlemek adina mutlaka bilgisayarin anne-babnin da gorduyu bir yerde mesela salon ola bilir olmasi gerektigini okumustum. Hangi sitelere girdigini ne kadar sure ders calistigini falan gormus olursunuz.
Dersten sonra acik havada olma, bisiklet surme faaln gibi aliskanligi yok ku hic?16:15 de eve gelip 17 de derse baslamak bana zor geldi biraz. Cocuga gore deyisir bu tabi bazi cocuklar odevlerini biran once bitirip sonra diger islerini yapmak isterler. Cumartesi pazar evde oldugu icin acaba cumartesi daha cok dinlenme pazar daha cok calisma olsa nasil olur?5 gun yorgunluktan sonra cumartesi de saat 9 -14 arasi ders calismak daha yorucu ola bilir bence. Ben olsam cumartesi dinlenir pazar calisirdim daha cok. Saatleri de ogleden once ve sonra seklinde ayarlaya bilseniz belki daha verimli olur.

Derya birkan

New member
Iyi aksamlar. Bilgisayar ve internet kullanimi hakkinda cocugu denetlemek adina mutlaka bilgisayarin anne-babnin da gorduyu bir yerde mesela salon ola bilir olmasi gerektigini okumustum. Hangi sitelere girdigini ne kadar sure ders calistigini falan gormus olursunuz.
Dersten sonra acik havada olma, bisiklet surme faaln gibi aliskanligi yok ku hic?16:15 de eve gelip 17 de derse baslamak bana zor geldi biraz. Cocuga gore deyisir bu tabi bazi cocuklar odevlerini biran once bitirip sonra diger islerini yapmak isterler. Cumartesi pazar evde oldugu icin acaba cumartesi daha cok dinlenme pazar daha cok calisma olsa nasil olur?5 gun yorgunluktan sonra cumartesi de saat 9 -14 arasi ders calismak daha yorucu ola bilir bence. Ben olsam cumartesi dinlenir pazar calisirdim daha cok. Saatleri de ogleden once ve sonra seklinde ayarlaya bilseniz belki daha verimli olur.

Cumartesi gunu esim 14.30 a kadar calisiyor.isden geldiginde biseyler yapabiliriz diyerek saatleri busekilde ayarladik.pazarida ayni sekilde yapilacak olan aktivitelere dahil olabilmesi adına.böyle olmasını birkan istedi.pc nin salonda olması iyi fikir.tesekkür ederim.bunu uygulayacagım.

Derya birkan

New member

Birde pazarı tamamen boş calisma yok.2 saat internet izni var.