Theraplay Kitabı / Phyliss B. Booth, Ann M. Jernberg

Ayşe Gençer

New member
Merhabalar,

Benim gibi bu kitabı merak eden başka kişiler için satış noktası tanıtım yazısını paylaşmak istiyorum.
Benim alınacaklar listesine de girdi yukarıda yazılanları okuyunca :)

0000000627640-1.jpg

Bağlanma Temelli Oyun Aracılığıyla Ebeveynlere ve Çocuklara Daha iyi İlişkiler Kurmakta Yardım Etmek

THERAPLAY, bağlanma teorisinin klinik uygulamalara taşınmasına öncülük eden bir yaklaşım olarak, ebeveynlerin, oyuncu bir biçimde bağ kurmayı, empati dolu bir tutumla yanıt vermeyi, sağlıklı bağlanmayı ve hayat boyu ruh sağlığını olumlu yönde desteklemeyi öğrenmelerine ve deneyimlemelerine yardımcı oluyor.

Çığır açan THERAPLAY kitabının bu baskısı, çocukları, yetkinliğe, kendini düzenleme becerisine, özgüven duygusuna ve hayata dair güvene dönüşen bir etkileşime oyun aracılığıyla nasıl çekebileceğimizi gösteriyor. THERAPLAY'in ilişkiye dayalı yaklaşımı, günümüz dünyasının yoğun ve kaotik yaşam tarzının yol açtığı sorunlarla mücadele eden ailelere neşe ve sevgi dolu ilişkiler kurmalarında yardımcı olmak amacıyla özgün olarak tasarlanmıştır.
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 334

Baskı Yılı: 2014​

deva

New member
Kitabi alan arkadaşlarım kitaptan ne kadar faydalandilar.neler yapılabilir.anne cocuk icin ne ladar faydali.bireysel faydalanan oldumu.cevaplarsaniz sevinirim

Meryem Yıldız

New member
Kitabi alan arkadaşlarım kitaptan ne kadar faydalandilar.neler yapılabilir.anne cocuk icin ne ladar faydali.bireysel faydalanan oldumu.cevaplarsaniz sevinirim

Ben alalı 3 4 ay oldu sanırım ama yarıda bıraktım maalesef devam edeceğim ama önce daha çok merak ettiğim kitapları bitireyim dedim. Biraz sıkıldım açıkcası bu kitaptan aslında çok değerli bir kitap ama okuması biraz zor. Dediğim gibi yarısına kadar geldim faydalı mi tabii ki faydalı son sayfalarda da oyun önerileri vardi onları inceledim birde güzel oyunlardı. Kitapta en çok hoşuma giden şey vakaları incelerken çocukların terapi sırasında neyi neden yaptıklarını nasıl tepki verdiklerini ilginç bir şekilde anlatıyordu