Toz yeme

Istanbultadinda

New member
Bi yakinimla konuşurken birinden bahsetti. 15 yaşlarında bir kız çocuğu. Parmağıyla tozu siler ve ağzına gotururmus. Bildiğimiz toz. Evin heryerinde olan. Çok değişik geldi. Nedenini düşündüm. Nasil olursa bir insan toz yiyebilir zevkle!
Bu kişinin çocukluğu anneannesi ve dedesinin yani da geçmiş. Annesi dogurduktan sonra anneanneye bırakmış. Çalışacağım diye...O birakis. Yılda bir defa falan goruyormus anne. Babayla da kalmamış.
Bu zor çocukluk durumu böyle bir şey üzerinde etkili olurmu? Nasil?

baharibeklerken

New member
Toprak , kirec vb yeme vücutta eksiklikten dolayı diye biliyorum ama tozu duymadım. Psikolojik yönü olabilir mi?
Neden olmasın.

şifa

New member
Bi yakinimla konuşurken birinden bahsetti. 15 yaşlarında bir kız çocuğu. Parmağıyla tozu siler ve ağzına gotururmus. Bildiğimiz toz. Evin heryerinde olan. Çok değişik geldi. Nedenini düşündüm. Nasil olursa bir insan toz yiyebilir zevkle!
Bu kişinin çocukluğu anneannesi ve dedesinin yani da geçmiş. Annesi dogurduktan sonra anneanneye bırakmış. Çalışacağım diye...O birakis. Yılda bir defa falan goruyormus anne. Babayla da kalmamış.
Bu zor çocukluk durumu böyle bir şey üzerinde etkili olurmu? Nasil?

Psikolojik yönü vardır mutlaka ama duvar yalayan balkon demirlerini yalayan ayak veya ayakkabı koklayan kişiler varmış ve bunların demir eksikliğinden olduğunu dinlemiştim bi dr dan çok ilginç gelmişti. Böyle bişey de olabilir