Tum uyeler cevap versin lutfen

Mahirhira

New member
Bu konuyu acmakta zorunluluk hissediyorun [MENTION=3961]ayseninannesi[/MENTION] adli kullanici burada istenmedigimi kendisine pek cok ozel.mesaj gelerek agziniza saglik iyi soylediniz biz rahatsiziz kendisinden dendigi gibi iddialarda bulunuyor.bu konunun basinda ben mizac olarak bazen uslubumun sert oldugunu kabul ettim.ancak is boyutunu asti ve bir cesit karalamaya ve sizleri zan altina sokmaya gecti.ben cogunuza cevap verirken kitaplarimi.karistirdim.arastirdim.ve surekli okudum.instagramda biz pedagoji okuluna yaziyoruz cevap alamiyoriz dedikleri.icin kimseyi cevapsiz birakmamaya calistim tabiki yanlis bilgilerle asla degil.bilgime guveniyorum.ve fakat ben onur sahibi bir insanim..burada emek verip ayagimi uzatip cay icecegim vakitten calip sizlere cevap verdiigm.anneler benden rahatsiz oluyorsa ben burada daha fazla yazamam.zira motivasyonun yerle yeksan.lutfen benle ilgili oylamaya gidiniz.iddialari cevapsiz birakmayin.bende ona gore devam edicem .sizin icin bir annenin gidip gitmesi onemsiz olabilir lakin benim.icin hayati.cunku ben bu ise gonul verdim

Son düzenleme:

Serranur

New member
Canım konunun ne olduğunu bilmiyorum ama neden gidiceksin bir kişi dedi die ben seni tanımıyorum ama arkadaşlara yazdığın cevaplardan görüyorum güzel şeyler yazıyorsun gitme bence

Merve1987

New member
Mahirhira hanm bir yanlıs anlasilma var galiba kimse forumdan ayrilmanizi soylemedi ki. Ayrıca siz herkese yardimci olmaya calisan bir annesiniz ayrilmanizi istemeyiz Tabi ki. Sizden faydalaniyoruz.üslup Tabi ki önemli ama bildiklerinizi paylasmaniz bence daha önemli. Ayrıca uslubunuza biraz daha dikkat edip gayet guzel yardimlariniza devam edebilirsiniz. Ayrilmayin

Ruken

New member
bence vicdanınız rahat ise elalemin ne dediği hiçte önemli değil. kendinizi bu kadar üzmeyin çokta kafaya takılacak bir konu değil... ben kalmanızı isterim...

suhande

Member
Sorumun altına yazdım, buraya da yazıyorum. Forumu uslubunuzu değerlendirecek kadar sık ve yakından takip edemiyorum fakat burada herkese yer var. Lütfen gitmeyin.

Emek

New member
Mahirhira hanim burda bu iddaalarda bulunan kisi evet bizi karaladi.Ne amacla bu kadar sozu biriktirdi biriktirdi sonra patladi bilmiyorum ama gercekten zan altinda birakti bizi.Sanki surekli yanlis yorumlar yapiyomusuz gibi lanse ederek yaptigimiz yorumlarin itibara alinmamasini saglamaya calisti.Allah herkesin niyetini biliyo.Ben de sizin gibi kitap okumadan ya da radyodan dinlemeden bi soriya ceavl vermiyorum.Hatta kendime has bi not defterim var adem hocadan dinledigim ve okudugum seyleri not aldigim mutlaka hergun bakarim nerdeyse.Yani bos yorumlar yapmiyoruz.Yanlis bi sey yazsaydik editorler duzeltirdi zaten.Ayrica herkes misyonunu bilsin editor degilsiniz falan demisti burda sadece editorlere laf dusmuyo zaten bu forumun amaci ebeveynlerin paylasma alani.Ebeveynler ne biliyosa onu paylasiyo.Neyse bu hamur cok su goturur mahirhira hanim ben inanmiyorum ozelden mesaj atip da agziniza saglik iyi ki dediniz laflarina.Bence forumdan ayrilirsaniz buyuk bi hata yaparsiniz.Siz devam edin derim

A

aydemir

Guest
@Mahirmira ben böyle tartışmaları ilgi ile okurum yazı ile değerlendirme çok zordur yazıyı okurken genelde o an ruh hali ile değerlendirebiliyoruz, lakin niyetler öyle olmuyor bunu çok yaşamış biri olarak. Ben sizin tavsiyelerinizi yazılarınızı ilgi ile takip ediyorum.

Ecem

New member
Arkadasim iyi insansiniz diger arkadasinda arkadaslarinda iyi niyetli olduklarina inaniyorum.su mubarek ramazan arifesi gunlerinde uzatmayin lutfen.affetmek herkes icin buyukluktur.karsi taraf icinde sizin icinde.uzadikca cocuk oyuncagina donuyor.daha faydali konularimiz acilsin insaallah.amac cocuklasmak degil cocuk ruhuna inmek icin cabalamak.kotu niyetli insan zaten bu forumda durmaz napiyo bunlar delilermi der cikar gider.hepiniz iyi niyetli insanlarsiniz o isim etikwtlemis sizde ha tamam daha dikkat ederiz diyin geciverin.diger arkadasimda tamam isim etiketlememeliydim dese hersey hallolacak.

Emek

New member
Arkadasim iyi insansiniz diger arkadasinda arkadaslarinda iyi niyetli olduklarina inaniyorum.su mubarek ramazan arifesi gunlerinde uzatmayin lutfen.affetmek herkes icin buyukluktur.karsi taraf icinde sizin icinde.uzadikca cocuk oyuncagina donuyor.daha faydali konularimiz acilsin insaallah.amac cocuklasmak degil cocuk ruhuna inmek icin cabalamak.kotu niyetli insan zaten bu forumda durmaz napiyo bunlar delilermi der cikar gider.hepiniz iyi niyetli insanlarsiniz o isim etikwtlemis sizde ha tamam daha dikkat ederiz diyin geciverin.diger arkadasimda tamam isim etiketlememeliydim dese hersey hallolacak.

Haklisiniz ecem hanim biz de zaten en cok bikac kisinin adini etiketledigi hic alakasiz bu konu uzerinde elestiriye basladigi icin bu kadar uzattok yoksa genel itibariyle soyle konusmayalim arkadaslar soyle yazmayalim boyle yazalim anlayamiyorim dese amenna.Bu saatten sonra da boyle tartismalarin icine girmicem kendi adima soz veriyorum.Cunki laf uzadikca uzuyor.

Sümeyyeee

New member
Mahirhira hanim ayrilmayin ve hiç bi anne ayrilmasin lutfen...
anlaşılamama gibi bi durum varsa ayseninnennesi ile birbirinize cvp yazmassiniz konusmazsiniz sizi gormedigim halde ve konustugum diger annelerin konuşma uslubundan kafamda bu yer edindi yani sinem hanim neseli esprili siz dobra acik sözlü atika hanim zarif nazik ayseninannesi cok fazla hassas kirilgan gibi..... su formda kim kimin uslubunu begenmiyorsa konuşmaz cevap vermez ve boylede gereksiz gerginlikler olmaz uzamaz konu

Bu konuyu acmakta zorunluluk hissediyorun [MENTION=3961]ayseninannesi[/MENTION] adli kullanici burada istenmedigimi kendisine pek cok ozel.mesaj gelerek agziniza saglik iyi soylediniz biz rahatsiziz kendisinden dendigi gibi iddialarda bulunuyor.bu konunun basinda ben mizac olarak bazen uslubumun sert oldugunu kabul ettim.ancak is boyutunu asti ve bir cesit karalamaya ve sizleri zan altina sokmaya gecti.ben cogunuza cevap verirken kitaplarimi.karistirdim.arastirdim.ve surekli okudum.instagramda biz pedagoji okuluna yaziyoruz cevap alamiyoriz dedikleri.icin kimseyi cevapsiz birakmamaya calistim tabiki yanlis bilgilerle asla degil.bilgime guveniyorum.ve fakat ben onur sahibi bir insanim..burada emek verip ayagimi uzatip cay icecegim vakitten calip sizlere cevap verdiigm.anneler benden rahatsiz oluyorsa ben burada daha fazla yazamam.zira motivasyonun yerle yeksan.lutfen benle ilgili oylamaya gidiniz.iddialari cevapsiz birakmayin.bende ona gore devam edicem .sizin icin bir annenin gidip gitmesi onemsiz olabilir lakin benim.icin hayati.cunku ben bu ise gonul verdim

Sevgili Mahir Hira, diğer başlık altında yazılanların hepsini, buradakilerin de bir kısmını okudum. Objektif bir göz olarak baktığımda hiç kimsenin art niyetli olmadığını görüyorum. Belli ki tartışmaya katılanların hepsi ciddi anlamda çocuğa gönül vermiş gönüllü kişiler\anneler. Bazen öfke saikiyle, bazen suclanmaya karşılık verdiğimiz otomatik tepkiler sebebiyle gerçeğin, gerçekte söylenmek istenenin aslında ne olduğunu görmekte zorlanabiliriz. Ben birkaç aydır elimde olmayan sebeplerle forumdan uzak kaldığım için içerik değerlendirmesi yapacak durumda değilim, zaten buna gerek de yok. Ama emin olduğum şu ki buradaki insanlar insanlık için bir şeyler yapmaya çalışan insanlar. Bunun için hayra yapılan eleştirileri dikkate alıp iyilikleri hep birlikte çoğaltmak zorundayız. Fikirlerin carpismasindan hakikatin şimşeği doğar, der Namık Kemal. Dogrularimizi büyütüp yanlislarimizdan ders alarak ilerlemek olmalı bizim şiarimiz.
Yani burada çocuğa, dolaylı olarak da insana gönül vermiş herkese ihtiyaç var. Çekip gitmek en kolayidir ve bir vazgecistir. Kalın ve hep beraber geleceğe faydalı bir miras bırakalım bence.

Sevgiyle..

Mahirhira

New member
Arkadaslar hepinize tesekkur ederim.sizleri hakli buluyor ve kendi adima.burada mevzuyu kapatiyorum.yardim almaya ve yardimci olmaya uslubumuda yumusatmaya gayretle devam edecegim.

ETasliarmut

New member
Merhaba; Benim 2.5 yaşında bir oğlum var ve 14 gün önce 2. oğlum dünyaya geldi hamilelik de süreci çok iyi ayarladık diye düşünüyorum oğlum kardeşini sahiplendi ve sorun çıkarmadı ama zaman zaman kıskanıyor mesela babaannesi kucağına alsa, alma koy yerine diyor o da hemen bırakıyor bazen bugün babasına dedi alma kardeşi diye bu gibi durumda ne yapılmalı... bir de şimdi her şeye itraz etmeye başladı kardeşi daha doğmadan önce ve babasına kızıyor mesela babası da ileride hic söz dinlemez diye kızdığı oluyor bu gibi durumda ne yapmalı..

AYNIN

New member
kalın bence..rahatsız olan okumasın yazdıklarınızı..ya da uygulamasın olsun bitsin..selamlar

Mahirhira

New member
Merhaba; Benim 2.5 yaşında bir oğlum var ve 14 gün önce 2. oğlum dünyaya geldi hamilelik de süreci çok iyi ayarladık diye düşünüyorum oğlum kardeşini sahiplendi ve sorun çıkarmadı ama zaman zaman kıskanıyor mesela babaannesi kucağına alsa, alma koy yerine diyor o da hemen bırakıyor bazen bugün babasına dedi alma kardeşi diye bu gibi durumda ne yapılmalı... bir de şimdi her şeye itraz etmeye başladı kardeşi daha doğmadan önce ve babasına kızıyor mesela babası da ileride hic söz dinlemez diye kızdığı oluyor bu gibi durumda ne yapmalı..

Bunun icin ayri bir konu acarsaniz pek cok arkadasim okur ve fikir yazarlar insallah