Tuvaletinin geldiğini anlamıyor

Sümeyyeee

New member
Hayırlı akşamlar güzel anneler
Benim oğlum 30 aylık ama daha tuvalet eğitimi veremedim bu 3. Denemem bundan önce 3 ay arayla denedim ama 2 günde pes etmiştim şuan ise bir hafta olacak hala çişi geldiğinde asla klozete lazımlıga oturmuyor altına işiyor sonra koş anne işedim değiştir diyor rahatsız olsun diye çişli bile bıraktım işe yaramadı ben kakası çişi geldiğini anlıyorum kendiside diyor anne çiş kaka diye ama çişi gelince asla oturmuyor kakasında da saklandığını farkettiğim an lamzımlıga oturtuyorum zorla yoksa kakasınıda altına yapıyor bazen çişi kakası gelmediği halde anne koş çiş kaka deyip oturtuyorum hiç bişe yapmadan kalkıyor... gece ve öğlen uykusunda oglum uykuya daldığında bez bağlıyorum bezine baktığımda ıslak oluyor ne yapmalıyım geç kaldım tuvalet eğitimine diye başladım ama geri beze mi dönsem bilemedim bide tuvalet eğitimi verdiğim günden beri çok sakin davrandım asla kızmadım söylenmedim ve sıkça tuvaletin varmı diye sormadım

Son düzenleme:
Kendini ifade edebiliyor mu peki?
Bir de kalası geldiğinde saklanarak yapıyorsa aslında farkediyor demektir bu. Ve hazır da olduğunu gösterir. 2 günde pes ettim diyorsunuz. 2 günde pes edilecek bir eğitim değil ki bu. 2 yıl altına yapmaya alışmış bir çocuk için 2 günde tuvalete alışmasını beklemek mi acaba yanlış olmuş, bilemedim.

Sümeyyeee

New member
Nurdan hanım beni bi görseniz fazla sakinim bu konuda tek sıkıntım 1 hafta oldu hala ilerleme yok kakasını çişini hergün her yaptığında temizliyorum ve sinirlenmeden gerilmeden yapıyorum kakasını eğer farkedersem hemen lazımlıga oturtuyorum ama daha çişte oturtamadım.

Sümeyyeee

New member
Haklısınız adem hocanında dediği gibi o hazdan vazgeçirmeye çalışıyoruz sonuçta bu sebebten bunu düşünerek gergin olmuyorum peki bu şekilde devammı etmeliyim sizce

Sümeyyeee

New member
Gidip saklınıyor illa çişi kakayı öyle yapacakmıs lazımlıga oturup yapamıyor o şekilde konsantre olamıyor anladığım kadarıyla kendiliginden düzelir mi yoksa benim bi şey yapmam gerekmi Atika hanım ?

Sümeyyeee

New member
iki hafta sonunda pes ettim arkadaslar biliyorum doğru değil yaptığım ama sabrım kalmamıştı oğlumla aramdaki bağ zedelenecek endişesi ile pes ettim şuan bezli ve kakasını yapmadan önce anne kaka geldi diyor halaaa

Zeliss

New member
merhabalar
bende yeni atlattım sayılır tuvalet egitimi macerasını. hatta tam degil:)ufak tefek kazalarla...
hıc gec kalınmıs bir surec degil. hatta benim kızım 34 aylık. ilk denememizdi. bir sene oncede buyuk kızımla yasadım ki o da 32 aylıktı. nurdan hanımın dedigi gibi bunun 3. denemeniz olusu cocukta biraz baskı olusturmus galiba.
ben wc egitim surecımıze baktıgımda en buyuk kısmı egeitime baslamadan onceki bunun cocuga reklam kısmıydı diye dusunuyorum. yani tuvalet ihtiyacını nasıl yapacagını zaten biliyor. bilmediginden korkar ya insan. bilmedigi sey klozet,aparat,kulot... o yuzden nır ay oncesinden tuvalet kıtaplarıyla,zaman zaman oyunlarındaki bebeklere tuvaletlerini yaptırarak. onlar uzerinden bu surecle onu tanıstırarak basladım ben ve cok faydasını gordum.

pes edip yaniden bez baglamalımısınız bilemiyorum acıkcası. yanlıs yonlendirmek istemem. daha net bilgisi olan arkadaslar yazson ıns. ama genel gecer kurallara gore yeniden beze donmeniz kafasını karıstırır diye okuyorum ben.ama illa ki donulebilcek durumlar vardır ve siz onlardan mısınız bilen arkadaslar yardımcı olur ins.
ayrıca bu sureci yonetirken soyle bir yol izledim ben. evet tuvaletin var mı? cis mi var diye sormuyorum ama. tuvaletinin geldigini anladıgımda. kızıma seslenip' azra benim cok tuvaletim geldi. benim elimden tutup beni tuvalete goturebilir misin??? diye sordum kimi zaman. beraber gittigimizde benden once o oturdu. bazısında ' bir fikrim var.; hadi klozete kadar yarısalım mı ? diye farklı farklı yontemlerle onu tuvalate goturmeye calıstım. ve zaten tuvaleti oldugu icin bunların cogu kendisinin tuvalete oturmasına imkan sundu diye dusunuyorum. kolaylıklar dilerim ve lutfen 2 gunde pes demeyin bu surec icin...biliyorum zor ama sakinlik ve abartıdan uzak ,sakın ve herseye ragmen kucaklayıcı tavrınız cok onemli

Sümeyyeee

New member
Uzun uzun açıklama yapıp anlattıgınız için çok teşekkür ederim
Ogluma istemeden zarar vermekten korktum çünkü sabrım tükenmişti ailevi başka sorunlar eklenince daha kötü olmuştum sonra artık dayanamadım bezi tekrar başladım..
Aslında önceden oyuncak aracığıyla başlamak çok mantıklı bu aklıma gelmemişti ama onun dışında oğlumun tuvaleti geldigini anladıgımda hadi beni götür tuvaletim geldi diyordum gidiyorduk kkozete 5 saniye oturup geri hemen kalkıyordu o zaman lazımlıgına yap kakanı dediğimde onu da istemiyordu illa kuytu bi yere çömmelip öyle yapacak bu seferde saklandığı yere lazımlıgını götürdüm yine istemedi göz göre göre yerden iki hafta çiş kaka temizledim
Tabiki bunlar olacak biliyorum ama hiç ilerleme olmaması beni üzüyor

Zeliss

New member
Uzun uzun açıklama yapıp anlattıgınız için çok teşekkür ederim
Ogluma istemeden zarar vermekten korktum çünkü sabrım tükenmişti ailevi başka sorunlar eklenince daha kötü olmuştum sonra artık dayanamadım bezi tekrar başladım..
Aslında önceden oyuncak aracığıyla başlamak çok mantıklı bu aklıma gelmemişti ama onun dışında oğlumun tuvaleti geldigini anladıgımda hadi beni götür tuvaletim geldi diyordum gidiyorduk kkozete 5 saniye oturup geri hemen kalkıyordu o zaman lazımlıgına yap kakanı dediğimde onu da istemiyordu illa kuytu bi yere çömmelip öyle yapacak bu seferde saklandığı yere lazımlıgını götürdüm yine istemedi göz göre göre yerden iki hafta çiş kaka temizledim
Tabiki bunlar olacak biliyorum ama hiç ilerleme olmaması beni üzüyor

Anne iç sesi en doğru sestir çoğu zaman. Madem bezi bağladınız hem kendinize hem yavrunuza dinlenme yenilenme fırsatı tanıyın. Yeniden güven tazeleyin ve hiç acele etmeden ondan bir işaret gelene kadar bekleyin. Emin olun doğru zaman olduğunu anlarsınız allahın izniyle. Kolaylıklar diliyorumm

Sümeyyeee

New member
Ayyyy çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız şuan tek amacım oğlumla bağımı daha da kuvvetli olmasını saglamak

jiuer7845

New member
Adidas Yeezy

Air Max 720

Nike Air Max 270

Nike Air Force 1

Air Jordan 11

Air Force 1

ADIDAS NMD

Yeezy 700

Air Jordan 1

Nike Jordans