Umarım cevap veren olur

Karaca

New member
Sevgili anneler merhaba. Daha önceki birkaç başlık açtığım konuya cevap gelmemişti umarım şimdi bir bilene rastlarım ya da editörlerimizden destek alırım. Kızım 21 aylık olacak işe başlayacağım emerek uyuyor. Bakıcıya bıraktığımda öğlen uykusunda zorlanacak tahmin ediyorum. Bu zorluğu aşmak adına hali hazırda işe başlamamışken emmeden uyumasını sağlasam daha mı iyi ederim? Yine yanında olarak ve temasla. Bakıcıyla olan süreci kolaylaştırır mı bu ne dersiniz adem beyin var mı bu konuda görüşlerine rastladığınız bir kayıt? Destek bekliyorum.

RmyDkc

New member
Sevgili anneler merhaba. Daha önceki birkaç başlık açtığım konuya cevap gelmemişti umarım şimdi bir bilene rastlarım ya da editörlerimizden destek alırım. Kızım 21 aylık olacak işe başlayacağım emerek uyuyor. Bakıcıya bıraktığımda öğlen uykusunda zorlanacak tahmin ediyorum. Bu zorluğu aşmak adına hali hazırda işe başlamamışken emmeden uyumasını sağlasam daha mı iyi ederim? Yine yanında olarak ve temasla. Bakıcıyla olan süreci kolaylaştırır mı bu ne dersiniz adem beyin var mı bu konuda görüşlerine rastladığınız bir kayıt? Destek bekliyorum.

Merhaba, ben de konuyla ilgili bilgiye rastlamadim ama tecrübemden yola çıkarak öneride bulunabilirim.

Kızım 23aylikken emme refleksinin azaldigini farkettim sütü kademeli azaltmaya başladık. 25.ayın sonunda tamamen bitirdik. O zamana kadar hep emerek uyudu uyandığında da ilk süt istedi. En sona bunları bıraktım ve en zoru oldu. Siz yanindayken bundan mahrum kalmasi kızınızı çok zorlar bence. Sütten ayrılmaya birkaç ay kalmışken doya doya emzirin sarılıp uyuyun derim ben. Bakıcı ile uyum sürecini atlattiktan sonra sizin olmadığınız bi ortamda emmeyi aramayacaktir. Kendi kendine veya bakıcı ile başka bir yöntemle nasılsa uykuya dalar diye düşünüyorum.

Allah kolaylik versin. Sevgiler..

Naide

New member
Emzirmeye devam edin bebeginizi de kendinizi de strese sokmayin siz ona meme veriyorsunuz bir anda uyku oncesi memeyi kesmek bebeginizi cok gerer sizde gerilirsiniz.. ustelik bebekler cok akilli ortamda annesinin olmadigini anlayacak ve bir sure sonra uyku dalacaktir.. zaten bi 3 4 ay kalmis memeden kesmeye..

Adem hocanın gorusune rastlamadım bu konuyla alakalı ama bır anne hıssıyatıyla onerıde bulunmak ıstedım. Dedıgınız gıbı emerek uyudugu ıcın ogle uykusunda zorluk cekebılır. Emerek uyutmaktan kasıt tensel temas. Bunun yerıne onu yoksunluğu dusurmeden bır yontem bulabilirseniz sarılarak kıtap okuyarak bırlıkte uzanarak gıbı ıyı olur gıbı geldı bana. Ama sadece fıkır benımkısı [MENTION=7821]Esma Işık[/MENTION] hanım ın bılgısı vardır belkı.

Ben de Adem Hoca'nın bu konuda bir cevabını bilmiyorum. Oğlum yaşını doldurduğunda ben de bir süreliğine işe dönmek zorundaydım. Bu konuyu çok düşündüm, sonunda ben varken doya doya emzireyim, diye düşündüm. Ben işteyken teyzesinin kucağında uyuyordu uykusu gelince, bir sıkıntı yaşamadık. Tıpkı bakıcı ile alışma süreci gibi bir süreç ilerlettik biz de işe başlamadan önce.

3 ay boyunca öğle uykusuna bensiz ve emmeden kolayca daldı. Yalnız son bir ay uykusu gelse de benim işten dönmemi bekliyordu, ben dönüp emzirmeye başlayınca hemen uyuyordu. Bu durumu ben yaşı büyüdüğü için uyanık kalma süresinin uzayabilmesine bu yüzden oğlumun bunu farkedince beni beklemesine yordum. Bunun dışında başka bir sıkıntı yoktu çünkü.

Karar sizin yine.

Karaca

New member
Herkese teşekkür ederim. Ben de tam olsrak bu yazdıklarınız çerçevesinde ikilemde kalmıştım. Biraz da süttenn kesme aşamasında ilk uyku emmelerini kesmeye başlayacağımdan dolayı şimdi ne yapsam diye düşünüyordum. Sanırım burda iç sesime odaklanmam lazım. Kızımın birkaç sefer yatarken kendi daldığı da oldu şimdiye kadar böyle bir çabaya girmeden ancak son birkaç haftadır yapışık yaşıyoruz o kadar emmeye düştü ki adeta aşk yaşıyor dans ediyor emerken. Rabbim kolaylaştırsın işlerimizi. Teşekkürlrr tekrar.