uyku problemi/ yememe/ bayanin calismasi/ ideal cocuk sayisi/ anneanneye baglanma

Sıla

New member
Merhaba,

3,5 yasinda kizim ve 8 aylik oglum var.
Kizimi 2 yas 8 gun emzirdim, o esnada 2 aylik hamileydim. Bi 7 ay sureden sora tekrar emzirme donemim basladi.
Benim cocuklarimin 2side simdiye kadar ne emzik aldilar, nede siseden ictiler. Tek tesellileri her konuda gogsumdu. Bundan kesinlikle rahatsiz diildim ama okadar tukendim ki.
Sadece normal bi durumdayim onu ogrenmek istiyorum.
Kizim 3 aylikken ben geri ise basladim. sabahlari 4 saat calisip ogleden sora evden dvm ediyordum. O esnada kizim4 saat emmiordu siseden, beni bekliyordu. Bu sekilde dvm etti. O aralar AP den haberim olmadigi icin krese de gitti bi sure. Ve 2,5 yasinda bebegimiz oldugunda okula basladi. Once zorlamadim istemezse gondermedim ama suanda severek gidiyor ve 6 saat gunluk ayriyiz kizimla. Adem hocaya gore 3,5 yas ise 3,5 saatten fazla ayri kalmamak gerek ama ben resmen toparlayamadim. Oglumu uyutmam gerektigi saate denk gliyor ve kizimda oklda uyudugu icin ve suan mutlu oldugu icin gonderiyorum okula. Aslinda dert ettigim okdr cok sey var ki.
2 yasinda memeden guzelce kesildik, yataga guzelce ayrildik ve sorada tuvalet egitimi. Ama hep hamilelik anima denk geldigi icin cok fazla yiprandigimin farkindayim. aksamlari disari cikamiyorum. Ve arabayla veya besikle bile disari cikamiyorum oglum resmen yapisik ikizim. Bi emeklese ve yemege baslasa cok rahatlicam cunku tek derdimiz hala her defasinda emmek. Surekli kucagimda oldugu icin kizima da cok fazla vakit ayirmamak cok kotu hissetiriyor bana.
cok merak ettigim bi konu daha var. Cocuklar arasi 4 yas olmasi ideal yas. Bunu cok cok iyi anladim. Ben bidahaki cocugumu arada 4 yas oldugunda istiyorum.
Bi videoda adem hocanin soyle dedigine sahit oldum. Her ailede farklidir ideal cocuk sayisi, ama her cocugun bi kendi jenerasyonundan hemde bi farkli jenerasyondan kardesi olmasi cok guzel.
Eger bunu dusunuyor olursak benim durumumda, bi dort sene sora tekrar bi kardes ve o kardes icin ayni jenerasyonda yine bi kardes olmasi ideal. en buyuk merak ettigim konu ise su. Adem hoca bayanlarin calismasina karsidiil ama var sayalimki 4 senede bir cocugu oluyor bi bayanin ve 4 cocugu oluyor bu demek olur ki 40 yasa kadar hic calismamasi gerek bi bayanin ortalama. Bu da bi yerde celiskili diil mi? Her cocuk icin 4 sene calisilmasa ozaman bi bayan ne kosullarda calissa uygun olur? Ben calisan bi bayanim 7 aylik izinden sora tekrar basladim oglumdan sora part time.4 saat ayri kaliyorum ve annemde kaliyor. Bi sorunda su, bu donemde anneme baglanmasi gerekiyor ama benden hala anne sutu aliyorsa anneme nsl baglancak onu da anlamis diilim cunku 1 kisiye baglanabilir. Emdigi kisiye baglanmama gibi bi luksu varmi gunde 4 saat anneannedeyse.
Cok cok karisik oldu kafamallak bullak. Lutfen yardimciolun