yakın arkadas zorbalığına karşı

Rookie

New member
11 yaşındaki kızım dönem başında kendine iyi bir arkadaş sectiğini düşündü anneler tanıştı evlere gidip gelmeler başladı fakat ikinci dönem başından beri aralarının iyi olmadığını farkettim. En sonunda kızım benimle paylaştı. Arkadaşının iftiralarına, istediğini yapmayınca şiddetine (saç çekme ve kolunu sıkma) ona lakap takma ve üzüleceği kelimeler sarfetme gibi şeylere maruz kaldığını öğrendim. Kızım her zaman arkadaşlarına kibar davranan şiddet uygulamayan arkadaşına sadık ve değer veren kötü kelimeleri telaffuz etmeyen örnek gösterilen bir çocuk olduğu için bu muameleler onu çok üzmüş bende haliyle çok üzüldüm. Zannedersem arkadaşı kendi istediğini yaptırmak ve lider olmak isteyen bir kız. Bu durumda kızımın daha çok ezilmemesi için araya girmeden öğretmeniyle özel konuşmasını istedim. Çünkü kendisinin çözümleri işe yaramadığı için bunalmış durumda. Acaba başka ne yapılabilinir annesiyle konuşmam uygun olurmu çocukların kendi sorunlarına karışma taraftarı olmadım ama bu durum kızıma daha çok zarar verecekse nasıl bir yol izlemeliyim cevaplarsanız çok sevinirim