yatarak emzirme güvenli bağlanmaya engel mi

şefaat

New member
sevgili anneler öncelikle herkese hayırlı cumalar. bugüne kadar adem güneşi çok sık takip etmeme rağmen bu forma çok geç katılmış olmama pişman oldum, çünkü ufak bir sorun bile olsa aklımı kurcalayan şeyleri buraya yazmak hem rahatlatıyor hem bilmediğim şeyleri öğreniyorum.
oğlum 13 aylık yaklaşık 7 aydır felan yatarak emziriyorum. uyutma da kolaylık sağladığı için ve gece yanında yatarken oturmadan emzirmek kolayıma geldiği için tercih etmiştim. ama yatarak emdiğinde göz teması kuramıyoruz. bunu daha önce de farketmiştim ama sıkıntı olacağını düşünmemiştim. sizce yanlış mı yapıyorum. diğer bir sorum da, evde ufak tefek çarpma düşme olaylarında hemen gözümün içine bakıp ağlar gibi yapıyor bazen yanına gidip kucağıma alıyorum bazen uzaktan hadi kalk oğlum bişey yok diyorum. dogru davranış hangisidir

Naide

New member
Bizde uzun suredir yatarak emiyoruz evet goz temasi yok ama ten temasi var bide emzirirken konusuyorum ben yavruma niniler okuyorum yada kustan bogurtu bocekten bahsediyorum yada biseyler anlatiyorum iste ses ile temas sagliyorum Allahin izniyle bi sikinti olmaz diye dusunuyorum..

Zeliss

New member
Bizde uzun suredir yatarak emiyoruz evet goz temasi yok ama ten temasi var bide emzirirken konusuyorum ben yavruma niniler okuyorum yada kustan bogurtu bocekten bahsediyorum yada biseyler anlatiyorum iste ses ile temas sagliyorum Allahin izniyle bi sikinti olmaz diye dusunuyorum..

merhabalar
annelik sezgisiniz size en dogruyu yaptırıyor eger saglıklı bir ruh halindeyseniz. anlatılanlar ,asamalar tabiki en iyiye ulasmak icin belki ama bag denen sey oyle etkili ve oyle kalpten kalbe ki; anne cocuk arasında. bir gün gözünüzden bir diger gün sesinizden akar yavrunuza ama bir yolunu bulur ve iletilir sahibine:) iyi ya da kotu. kucagınıza alısınızdan,nefes alıp verisinizden bebeginiz hepsini emiyor . siz yeterki onu emzirmeye baslamadan onceki niyetinizi halis tutup korursanız bile en asgarisiyle yeterli nacizane fikrim.
Sekiller belli bir standartı yakalamak icin cok onemli elbet ama HİS eger halisse bebek o sekineyi her halinden alır ins. sonucta gozleri gorme yetenegi olamayan
nice anneler vardır evladıyla güvenli baglanan:)

Zeliss

New member
sevgili anneler öncelikle herkese hayırlı cumalar. bugüne kadar adem güneşi çok sık takip etmeme rağmen bu forma çok geç katılmış olmama pişman oldum, çünkü ufak bir sorun bile olsa aklımı kurcalayan şeyleri buraya yazmak hem rahatlatıyor hem bilmediğim şeyleri öğreniyorum.
oğlum 13 aylık yaklaşık 7 aydır felan yatarak emziriyorum. uyutma da kolaylık sağladığı için ve gece yanında yatarken oturmadan emzirmek kolayıma geldiği için tercih etmiştim. ama yatarak emdiğinde göz teması kuramıyoruz. bunu daha önce de farketmiştim ama sıkıntı olacağını düşünmemiştim. sizce yanlış mı yapıyorum. diğer bir sorum da, evde ufak tefek çarpma düşme olaylarında hemen gözümün içine bakıp ağlar gibi yapıyor bazen yanına gidip kucağıma alıyorum bazen uzaktan hadi kalk oğlum bişey yok diyorum. dogru davranış hangisidir

Merhabalar
göz teması ile ilgili dusuncemi yazmıstım. diger sorunuz ile ilgili su tavsiyeyi verebilirim.
bebeginizin carpma düsme yasadıgı durumları ondan önce goruyorsanız ilginizi,bakısınızı baska tarafa cevirin ve goz goze gelmeyin. o teskin edilmeyi talep edip yanınıza gelmeden ilk adımı siz atmayın. gercekten acıdıysa ve ilginizi istiyorsa aglayıp yanınıza gelir zaten. O talep etmeden yardımına gitmemek bircok konuda cok ise yarıyor.