Yedi yaşındaki oğlum ve hiperaktivitesi

Şüko

New member
Merhaba umarım bana yardımcı olabilirsiniz arkadaşlar.Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.7 yaşında ilkokul birinci sınıfa giden bi oğlum var.Hiperaktivite teşhisi kondu ,ilaç başlandı,ama ben ilaç kullanmak istemiyorum . Çocuğum sıkıntılı ona yardımcı olmak istiyorum nasıl yapacağımı bilmiyorum.lütfen bana yardımcı olurmusunuz

Nurdann

New member
Slm aynı benim başıma gelen bir konu var sizde. Benim oğlum da geçen yıl 1.sınıfa başladı ve yaklaşık 10 gün sonra öğretmenimiz tarafından yönlendirildim ve çocuk psikiyatristi ne götürdüm. Aynı teşhis bizede konuldu ve bende ilaça başladım aslında ilk baştan çok tedirgin oldum kullanmak istemedim ama sonra karar verdim ve bu yıl ikinci yılımız gayet memnunum. Kullanmanızı tavsiye ederim çünkü kullanmadığınız taktirde karşılaşabileceğimiz problemler hiç de iç açıcı değil.

Nurdann

New member
Ayrıca benim oğlum iki yıl kreşe gitti ve kreş öğretmenimiz de onun çok farklı bir çocuk oldugunu üstün zekalı olabileceğini söylemişti. Aynı şekilde doktorumuzda bu hareketlilik sebebinin üstün zekadan dolayı olduğunu söylüyor. Sizin doktorunuz size ne gibi bilgiler verdi. Mesela sadece ilaç çare değil bizlerin de kendimizi eğitmeniz gerekiyor.