yeniden güvenli bağlanma ve tuvalet egitimi

Ummu Asım

New member
27 aylık oğluma henüz tuvalet alışkanlığı kazandiramadim. Çok üzerine gitmiyorum. Hazır olduğunu biliyorum ancak tuvalete yapmıyor tekliflerimi reddediyor daha var sonra yaparız gibi. Bir kaç ay önce 1 kez büyük tuvaletini yaptı ve görmesi iyi olmaz diye çaktırmadan kamufle ettim. Ve sonrasında hiç yapmadı hala arada otutturuyorum adem gunes yaptıktan sonrada oturması kardir dediği için. Bu aralar unutmaşı açısından hiç sormuyorum bile çok nadir. Aynı zamanda yeniden güvenli bağlanma surecine giricez. Sorum şu bu dönemde tuvalet egitimini bir kenara bırakıp güvenli bağlanma yi gerçekleştirmek daha mı iyi. Zaman geçtikçe tuvalet alışkanlığını nasıl kazandırabilirim tekliflerimide kabul etmediği için nasıl bir yol izlemeliyim?

Sabah

New member
27 aylık oğluma henüz tuvalet alışkanlığı kazandiramadim. Çok üzerine gitmiyorum. Hazır olduğunu biliyorum ancak tuvalete yapmıyor tekliflerimi reddediyor daha var sonra yaparız gibi. Bir kaç ay önce 1 kez büyük tuvaletini yaptı ve görmesi iyi olmaz diye çaktırmadan kamufle ettim. Ve sonrasında hiç yapmadı hala arada otutturuyorum adem gunes yaptıktan sonrada oturması kardir dediği için. Bu aralar unutmaşı açısından hiç sormuyorum bile çok nadir. Aynı zamanda yeniden güvenli bağlanma surecine giricez. Sorum şu bu dönemde tuvalet egitimini bir kenara bırakıp güvenli bağlanma yi gerçekleştirmek daha mı iyi. Zaman geçtikçe tuvalet alışkanlığını nasıl kazandırabilirim tekliflerimide kabul etmediği için nasıl bir yol izlemeliyim?

Merhaba
Cocugunuz bezinden rahatsizlik duyuyr mu? Islakliktan rahatsizlik dile getiriyor mu? Tuvaletini durarak ve size bakarak yapmaya basladi mi?Kalitesiz ona islakligini hissettirecek bir bez baglamayi denediniz mi?Guvenli baglanma surecine baslayin bir sure gectikten sonra surecin birmesini beklemeden tuvalet ehitimine baslayabilirsiniz diye dusunuyorum. Arkadaslarimizdan baska fikri olan varsa paylassinlar lutfen.

Ummu Asım

New member
Evet buyuk tuvaletını yaparken bakarak yapıyor ama ben 24 aylık bu egıtıme basladım oglum buyuk tuvaletınden bıle rahatsızlık duymuyor du daha yenı yenı rahatsız olmaya basladı. Suan yenıden baglanma donemındeyız eger dedıgınız gıbıyse zor olabılır benım ıcın cunku bırde 9aylık kızım var zor bır donemden gecıyoruz. Baglanma surecı bıttıgınde baslasam gec mı kalmıs olurum