Zekâ kartları çocuk gelişimi için zararlı mi

Defneikra

New member
Kızıma 2. Ayından itibaren aylarına göre olan zeka kartlarından kendim yaptım her gün bir tane göstererek konuştum.şuan 7 aylık ve hala ara ara devam ediyoruz. Ama Adem hocanın bir videosunda zararlı olduğunu çocuğun öğrenmesine ket vurduğunu söylediğini duydum ve çok üzüldüm ben yanlış mı yaptım?

Hacerrr

New member
Kızıma 2. Ayından itibaren aylarına göre olan zeka kartlarından kendim yaptım her gün bir tane göstererek konuştum.şuan 7 aylık ve hala ara ara devam ediyoruz. Ama Adem hocanın bir videosunda zararlı olduğunu çocuğun öğrenmesine ket vurduğunu söylediğini duydum ve çok üzüldüm ben yanlış mı yaptım?

Bahsettiğiniz videoyu bende izledim , bana göre şahsi olarak zararlı değildir diye düşünüyorum ama bu işin uzmanları yıllardır araştırma yaparak sonuç veriyor.

Duygumetee

New member
Adem hoca gerçek boyutuyla ayırt edemezler diye söylemişti sanırım onda ve de dokununca hissedemezler diye. Bence bırakın çocuk istediği gibi davransın her hareketi onun zekasını geliştiriyor aslında. emeklemiyorsa emekleme çabaları emekliyorsa bi dolabı açmak için uğraşmak vs. veya eline farklı nesneler verin onları keşfetsin. ahşap olabilir çocuklar için çok iyi