Bebegi bakiciya alıştırma süreci

Svd

New member
Merhabalar,
Adem hocayı kisa bir sure once tanıdım. Fırsat buldukça arşiv radyo programlarını dinliyorum ve ise başlayacak olan annenin 6 haftalik alıştırma süreciyle bakiciya veya anneanne/babaanneye bırakılması gerektiğini sıkça duyuyorum. Bebeğim şu an 4 aylık ve 6 aya yaklasinca ise dönmem gerekiyor. Önümde şu an 7 hafta var bebeğime babaannesi bakacak fakat nasıl alıştırmam gerektiğini bilmiyorum. Örneğin ilk iki hafta sadece yanımızda bulunması gerekiyormuş ben bebegimi uyuturken veya altını degistirirken de bize eşlik etmeli mi ikinci iki hafta fiziksel ihtiyaçlarını kısmen babaannenin karsilamasina izin vermeliymisim ancak ilk günden hem beslenme hem alt değiştirme hem uyku işini mi vereceğim yoksa gün gün kademeli olarak mı ve bende yanlarında bulunacak miyim? Kafamı kurcalayan bir sürü soru var.Adem hocanin söz konusu bu 6 haftalik geçiş sürecini detaylı olarak anlattığı bir ses kaydı ya da kitabı var mı bir kısmını okudum ancak çok detaylı olarak rastlamadim. Yardımlarınıza çok ihtiyacım var, teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Svd

New member
Yardimmm... [MENTION=3961]Gülbahar Sulu[/MENTION] [MENTION=1137]Nalan Erdoğmuş[/MENTION] [MENTION=11363]Zeliha Erdel[/MENTION]

Son düzenleme:

Svd

New member
[MENTION=1137]Nalan Erdoğmuş[/MENTION], Gerçekten çok faydalı bilgiler paylaşılmış, Allah razı olsun :)

Son düzenleme: