Biberon ve emzik kullananlar

F11

New member
Arkadaslar biberon ve emzik kullanmalimiyim ilk kizimda dis yapisi bozulmamasi icin kullanmadim ikinci cocukta herkes kullan diyor kizimin yrmek sorunu vardi baglantilimidir bilgisi olan varmi

Arkadaslar biberon ve emzik kullanmalimiyim ilk kizimda dis yapisi bozulmamasi icin kullanmadim ikinci cocukta herkes kullan diyor kizimin yrmek sorunu vardi baglantilimidir bilgisi olan varmi

Anne sütü alan bebeğe biberon veya emzik kullanmamalısınız. Güvenli bağlanma döneminde iken emme refleksini sadece anne göğsünde doyurmalı. Fizyolojik açıdan sağlıklı olan da bu.

Fakat bebek bir sebepten ötürü anne göğsünden mahrumsa bu durumda emme refleksini doyurmak için biberon ve emzik kullanılmalı. Bu kullanım da anne göğsü gibi olmalı. Aşırıya kaçılmamalı. Ağız ve damak sağlığı için de doktora danışarak bebeğin ağız yapısına uygun bir emzik seçilmeli. Bıraktırılması da tıpkı anne göğsü gibi kademeli olmalı.

Yeme problemleri biberonla ilgili olmayıp ek gıda dönemindeki kritik dönemlerin verimli geçirilmemesi ve baskı kurulmasına bağlı olabiliyor.

F11

New member
Insanlar yeme sorununu nasıl emzige veya biberona baglayabiliyor, ilginç.

Soyleki emen cocuk anneyibirakip yemek yemek istemiyor biberon alan bebeklerin mideleri cok mama geldigi icin buyũyor ve aciktiginda guzelce ne versen yiyor mama yiyipte yemege zor alisan cocuga pek rastlamadim ben,
Anne olupta bunlari sentezlemeyen anneleride ben anlamiyorum

Soyleki emen cocuk anneyibirakip yemek yemek istemiyor biberon alan bebeklerin mideleri cok mama geldigi icin buyũyor ve aciktiginda guzelce ne versen yiyor mama yiyipte yemege zor alisan cocuga pek rastlamadim ben,
Anne olupta bunlari sentezlemeyen anneleride ben anlamiyorum

Mama ile beslenen cocuklarda cok rastliyorum ben de aksine yeme problemine. Mamanın tadından vazgecemeyip normal yemegin lezzeti bebeklere daha az geldiğinden yemek problemleri oluşuyor.
Hani Adem hoca da diyor ya damak tadını yükseklere çıkardığınızda normal bir yemek ona tatsız gelir, sanıyorum bunun gibi bir şey.

F11

New member
Mama ile beslenen cocuklarda cok rastliyorum ben de aksine yeme problemine. Mamanın tadından vazgecemeyip normal yemegin lezzeti bebeklere daha az geldiğinden yemek problemleri oluşuyor.
Hani Adem hoca da diyor ya damak tadını yükseklere çıkardığınızda normal bir yemek ona tatsız gelir, sanıyorum bunun gibi bir şey.

Mama anne sutunden dahami lezzetli.Ben tam tersi ile karsilastim hep.mama yiyen cocuklar hep boy kilo endeksinin ustunede emen cocuklar ortalarda.

baharibeklerken

New member
Mama anne sutunden dahami lezzetli.Ben tam tersi ile karsilastim hep.mama yiyen cocuklar hep boy kilo endeksinin ustunede emen cocuklar ortalarda.

Mama alan çocuklar daha kilolu oluyor bu doğru, fakat bunun sebebi bebeğin dokusunda biriken sindirilmeyen birikinti olduğu yani hücresel olarak beslenemedigini ifade ediyor Dr Aidin Salih. Bu ustunde durulmaya ve araştırılmaya değer bir iddia bence

Derya birkan

New member
Benim kızımın süt urunlrine alerjisi oldugundan alerjisine uygun mama kullandım simdi 5 aylık emmiyor sagıp veriyorum gunduzleri.uykudaykende emiyor.sütumde azalmaya basladi.bu ay hic kilo almamıs.sadece 4cm boy uzamıs.yani sanki mama yiyenlerin sonrasında iştahı gidiyor gibi geliyor banada.

Gülefe

New member
Merhaba konu eski ama bende bir şeyler sormak istiyorum. Benim biri kız biri erkek ıkizlerim var. Ikisi de sadece 6 ay anne sütü aldılar. Sonra biberonla mama kullanmaya başladık. 1 yaş dolduktan sonra inek sütü, keçi sütü hepsini demedim. Oğlum ıkisinide içti bir sıkıntı yok ama kızım sadece mama içiyor. Hal böyle olunca ikisine de mama ile devam ediyorum. Suan 22 aylıklar. 2 yaş dolunca önce biberon mu biraktirilmali yoksa emzik mi? 1.5 yaşından sonra da günde 3 kere 500 ml geçmeyecek şekilde mama veriyorum. Ki bu sabah kalktiklarinda öğlen ve aksam uyumadan önceye denk geliyor. Emzik gündüz neredeyse hiç kullanamazlar. Sadece uyuyacaklari zaman. Nasıl bir yol izlemeliyim. Yardımcı olursanız sevinirim.

сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт
сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт
сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт
сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт сайт