Herşeyi agzina sokan isiran oglum

Yavrularim

New member
Mehaba 8 yaşında oglum var.Montunu penyesini pantolonunun diz kismini v.s bunun gibi seyleri agzina aliyor isirip emiyor sebebini bulamadim bilgisi olan varsa lutfen yardim etsin bana.

Mehaba 8 yaşında oglum var.Montunu penyesini pantolonunun diz kismini v.s bunun gibi seyleri agzina aliyor isirip emiyor sebebini bulamadim bilgisi olan varsa lutfen yardim etsin bana.

Merhaba Değerli [MENTION=5163]Yavrularim[/MENTION]

Genellikle çocuğun içini kemiren bir şey olduğunda, çocuğun da bir şeyi kemirdiğine şahit oluruz. Tırnağını yeme, dudağını yolma, tişörtünü kemirme gibi...

Sizce olabilir mi içini kemiren bir şey?

Eğer olmadığından emin iseniz, o taktirde öğrenilmiş bir davranış olabilir. Bir arkadaşından, bir yakınından, hatta izlediği bir filmdeki bir karakterden bile kopyalamış olabilir. Bu durumda davranış kopyaladığı kişi ile irtibatını azalttığınızda zamanla davranış da ortadan kalkar.

sevda1

New member
bende ayni durumdan muzdaribim benim oglum 4yasinda hemen hemn herseyi sokar oldu agzina sokmayida gectim disaridaki otobus cami vs.gibi yerleri flan ustelik cok sik hasta olaan bi cocuk o oyle yaptikca benim sinir kat sayim tavan yapiyor kis geldimi dr ve ilac kullanmakdan bikiyorum

bende ayni durumdan muzdaribim benim oglum 4yasinda hemen hemn herseyi sokar oldu agzina sokmayida gectim disaridaki otobus cami vs.gibi yerleri flan ustelik cok sik hasta olaan bi cocuk o oyle yaptikca benim sinir kat sayim tavan yapiyor kis geldimi dr ve ilac kullanmakdan bikiyorum

Değerli [MENTION=8834]sevda1[/MENTION]

Ağzında bir şeyi kemirmek ile her şeyi ağzına almayı istemek birbirinden farklı durumlar olabilir.

Çocuğun yaşamı ağzı ile tanıdığı bir dönem var. İyi ki böyle bir dönem var 😀 Böylece çocuk anne sütünden başka gıdaları da merak duygusu ile keşfetmeye başlıyor ve diğer gıdalara keyifli bir geçiş oluyor.

Çocuğun bu dönemi doya doya yaşamasına izin verilmiş, imkan verilmiş olması, doyumsayarak bu dönemi tamamlamasını sağlar. Sizce oğlunuz özgürce tatmış mıdır o dönemi? Neredeyse edilebildiği her şeyi rahatça ağzına götürebilmiş midir?

Umutluana

New member

Oncelikle oglunuzu doktora goturup demir eksikliyi var mi diye baktirmanizi oneririm. Demir eksikliyi (kansizlik) olan cocuklar yenmeyen seyleri (toprak yer, tasi yalar hatta) emeye agizlarina almaga meylli olurlar .

Umutluana

New member

Oncelikle oglunuzu doktora goturup demir eksikliyi var mi diye baktirmanizi oneririm. Demir eksikliyi (kansizlik) olan cocuklar yenmeyen seyleri (toprak yer, tasi yalar hatta) emeye agizlarina almaga meylli olurlar .