Kendisini onarabilen anneler

Karanfil

New member
Herkeze iyi gunler.kendisini onarabilen anneler tecrubelerini paylasabilirmi?..ofkenizi nasil yendiniz.?baglanma sorununu nasil yendiniz gibi yapabikdiginiz seyleri paylasabilirmisiniz

Ayla61

New member
Adem hocamı dinleyerek diyebilirim .Çok öfkeli bir anneyim diyemem ama kurallarım vardı.Birde Adem hocam tarif ediyor ya hani sinirli oluyorsunuz yüz hatlarınız gerginleşiyor hatta ve hatta o kadar güzel örneklendiriyor ki kendi yüz ifadesinde işte orda kendimi gördüm ve sürekli hocamı dinleyerek kitaplarını hızlıca okumaya başlayarak 4 kitap okudum kısa surede .Benim yüzümü ,gönlümü gülümsetmeye yetti .İnşallah kendimi tamir etmeye devam edeceğim

Karanfil

New member
Bende yaklasik 3 yildir takip ediyorum Adem hocayi.kitaplarinin cogunu okudum..kucuk hatalarimi onardim diyebilirim ama kendimi cocuklarima birakamiyorum.ofkemin onune 2 gun geciyorsam 3.gun yine patlak veriyor..

Hazeha

New member
Arada kizimin eski fotograflarina bakiyorum. O donemler cok cabuk gecmis. Oysa nelerden sikayetciydim diye dusunuyorum. Ozledigimi hissediyorum. Ve birgun bugunleride ozleyecegimi biliyorum. Gecmise baktigimda icimde pismanliklar biriktirmek istemedigim icin. Sabrim tukendiginde tek kendime hatirlattigim bugunleri ozleyecegim. Birde kizim uyurken veya yeni uyandiginda yanina uzanip onu izlemek benim ona kendimi birakmama. Hatta kendimi iyilestirmeme neden oluyor.

Ayla61

New member
12 yaşındaki kızımla dağınıklığı konusunda ters düşüyorduk hep .Odanı topla ,nasıl rahatsız olmuyorsun vs vs uzayan cümleler.Sonra adem hocamdan pedagoji okulunda dinledim ki his kazandırıyoruz çocuğumuza aman allahım korkunç bir gerçek bu .İleri de o da çocuğuna yapacakmış .Bunları duyunca tersine döndü hayatım gerçekten biraz geniş olmak lazım .Hayattaki en değerlilerimize bunu yapmamalıyız.Bunları öğrenmek sakinleşmeme durulmama düşünmeme neden oldu.ve hocam son dersinde nefes alıp vermekten bahsetti öfke kontrolü için onu tekrar dinleyip yapabilirsiniz.Biz eşimle dinliyoruz son haftalarda hatta eşim iş yerinde hocanın nefes taktiğini kullanmış çok işe yaramış .

Umutluana

New member
Arada kizimin eski fotograflarina bakiyorum. O donemler cok cabuk gecmis. Oysa nelerden sikayetciydim diye dusunuyorum. Ozledigimi hissediyorum. Ve birgun bugunleride ozleyecegimi biliyorum. Gecmise baktigimda icimde pismanliklar biriktirmek istemedigim icin. Sabrim tukendiginde tek kendime hatirlattigim bugunleri ozleyecegim. Birde kizim uyurken veya yeni uyandiginda yanina uzanip onu izlemek benim ona kendimi birakmama. Hatta kendimi iyilestirmeme neden oluyor.

Aynen oğlum tekrar doğsa tekrar o güzel günlerini yaşasak diyorum ben de :( bezini her açtığımda ayaklarını oynatarak bana fırsat vermeyişi benim kızmama kahkaha atışı ne güzel günlermiş keşke daha bilinçli olsaymışım.ama hiç bir şey için hiç bir zaman geç değil.önemli olan yalnışlarımızdan ders çıkara bilmemiz.

şifa

New member
Bu konu çok iyi olmuş teşekkürler pedagoji bende aynen arkadaslarin bahsettiğim ettiği gibi sinir öfke kontrolünü saglayamiyorum bunu yenen arkadaşlar nasıl başardı acaba gerçekten çok merak ediyorum. Adem bey diyor ya "çocuğunuzla oyun oynarken bir sonraki işi düşünmeden kendinizi bırakın" işte onu asla yapamiyorum birde diyor ya "bizde dayak yiyerek buyuduk ama kotu adam olmadik diyen ebeveynler var mubarek kotu adam olmadin da çocuğuna tahammül edemeyen insan oldun " bende sıkılıyorum bunalıyorum bu ara kitaplarını okuyorum adem beyin ama okudukça daha da üzülüyorum iyice moralim bozuldu